Galicyjski w 1 dzień
100%
FREE


Galicyjski w 1 dzień
Szybki i skuteczny kurs podstaw galisyjskiego!

Wędrujesz do Santiago albo wybierasz się nad Atlantyk do A Coruñi?
Chcesz poznać język - pięknego regionu na północy Hiszpanii - Galicji?
Rozpocznij przygodę z nowym językiem już dziś!
Ciesz się przystępną formułą i swoimi postępami!
Zapisz się za darmo

Ten kurs jest w 100% bezpłatny. Dajemy Ci go, żebyś mógł sam się przekonać jak skutecznie i przyjemnie można się z nami uczyć:)
10 słów w 10 sekund10 słów w 10 sekund  
10 fiszek
To już wiesz:)To już wiesz:)  
8 fiszek
PytaniaPytania  
10 fiszek
Zwroty grzecznościoweZwroty grzecznościowe  
17 fiszek
LudzieLudzie  
28 fiszek
CzynnościCzynności  
17 fiszek
NieprzetłumaczalneNieprzetłumaczalne  
8 fiszek

Język galicyjski - krótka historia

Język galicyjski należy do grupy języków romańskich i wywodzi się z łaciny. Językiem galicyjskim posługuje się niemal trzy miliony osób, nie tylko na terenie Hiszpanii, ale także w Ameryce Południowej. Sporną kwestią jest, czy galicyjski to dialekt języka hiszpańskiego, czy osobny autonomiczny język, tak jak na przykład kataloński. Język galicyjski (inaczej galego) powstał na bazie miejscowej odmiany dialektów celtyckich oraz łaciny, którą posługiwali się żołnierze oraz kupcy w Galicji, prowincji podbitej przez Cesarstwo Rzymskie. Ze średniowiecznego gallego powstały odmiany, które w dalszych latach przekształciły się w język portugalski. Na przestrzeni lat uległ on znacznym wpływom i dzisiaj jego kształt mocno różni się od pierwotnej odmiany tego języka. Język galicyjski jest warty przestudiowania - dzięki niemu łatwiej nam będzie nauczyć się języków pokrewnych.

Galicja - kraina w Hiszpanii

Galicja to najbardziej wysunięta na południe część Hiszpanii na północno-zachodniej części półwyspu Iberyjskiego. W średniowieczu była dobrze znana w Europie, ponieważ pielgrzymi podążali przez Galicję, zmierzając do grobu Św. Jakuba w Santiago de Compostela. Galicja ma bogatą przeszłość, co widać w kulturze, muzyce i tańcu. Bardzo znana i charakterystyczna jest także kuchnia galicyjska. Jest ona odmienna od kuchni hiszpańskiej, ponieważ niemal wszystkie potrawy przyrządza się na sposób gallego. Podstawą większości potraw są owoce morza i ryby. Wynika to pewnie z faktu, że Galicja jest największym ośrodkiem rybołówstwa w Hiszpanii. Galicja jest znana także z walorów turystycznych i pięknych plaż, więc jest często odwiedzana przez turystów. Chociażby z tego względu warto opanować podstawy języka galicyjskiego!

Interaktywna nauka dla każdego!

Nasz kurs to nie tylko podstawowe słowa i zwroty, ale także przykłady użycia, które umożliwiają dużo szybsze zapamiętywanie i kojarzenie. Nie tylko poznasz pojedyncze słówka, ale także wyrażenia, z którymi bez problemu porozumiesz się w wielu sytuacjach w życiu codziennym. Podczas nauki spotkasz wiele obrazków i nagrań, które zachęcają do dalszego obcowania z językiem galicyjskim. Nagrania mp3 umożliwiają naukę w dowolnym miejscu: na spacerze, czy podczas podróży autobusem. Zapraszamy także do innych kursów z zakresu galicyjskiego: galicyjski: dzień drugi, galician words - top 500 verbs. Pomocny może być także kurs galicyjskiego po angielsku: galician: day2 .