o nas

Jesteśmy grupą młodych ludzi, a Fiszkoteka jest połączeniem naszych dwóch pasji: języków obcych oraz nowoczesnej technologii. Chcemy, żeby nauka z Fiszkoteki była skuteczna i przyjemna. Także dla nas, bo sami się z niej uczymy:)


6 lat temu zaczynaliśmy w 3 osoby. W odróżnieniu od innych startupów nie w garażu, tylko na miłym strychu;)
Obecnie współpracujemy z ponad 20 fachowcami: dydaktykami, lektorami, programistami, grafikami,...


Fiszki i metoda Leitnera wielokrotnie pomagały nam uczyć się skutecznie i przyjemnie. Korzystaliśmy zarówno ze zwykłych karteczek zapisywanych zwięzłymi informacjami, jak i z programów do generowania fiszek typu Pauker, Fiszka.1.0, Quizlet czy Busuu

Aż wreszcie postanowiliśmy sami spopularyzować tę metodę nauki udostępniając ją za pomocą prostej i wygodnej aplikacji mobilnej / www, w której każdy będzie mógł tworzyć materiały do nauki w formie fiszek, dzielić się nimi i skutecznie przyswajać wiedzę.

Chcemy, żeby każdy miał dostęp do najlepszej możliwej edukacji niezależnie od tego gdzie mieszka, jakie ma wykształcenie i ile ma pieniędzy - dlatego nasze produkty są w ogromnej części darmowe lub dostępne w bardzo korzystnych cenach .

Lubimy to, co robimy i mamy dużo pomysłów na rozwój serwisu. Jesteśmy otwarci na sugestie użytkowników. Z naszych narzędzi korzysta ponad 100 szkół językowych w całej Polsce. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą lub chcesz nas o coś spytać, skontaktuj się z nami.

Wygląda na to, że zwykłym ludziom także podoba się to, co robimy: ponad 3 200 000 użytkowników założyło u nas konto. Nasi użytkownicy stworzyli ponad 84 000 000 fiszek. Zaproszono nas wielokrotnie do telewizji czy radia, pisano o nas w gazetach, dostaliśmy wiele prestiżowych nagród i wyróżnień:Nie spoczywamy jednak na laurach i wciąż rozwijamy nasze pasje. Ostatnio mieliśmy przyjemność organizować warsztaty językowe prowadzone przez dwóch najbardziej znanych poliglotów świata: Richarda Simcotta i Alexa Rawlingsa. Tutaj możesz przeczytać czego nauczyłem się od człowieka, który mówi 40 językami.
Richard mówi 40 (sic!) językami, Alex "tylko" 14. Obaj są dla mnie inspiracją - jestem pewien, że dzięki Fiszkotece wkrótce i ja dołączę do tego klubu (nie tylko na zdjęciu)!