Japoński w 1 dzień
100%
FREE


Japoński w 1 dzień
Poznaj podstawy języka japońskiego w jeden dzień!

Poznaj podstawowe wyrażenia, przydatne w każdej sytuacji!
Naucz się japońskiego od podstaw, szybko skutecznie!
Zacznij od nauki katakany i hiragany. Następne dwie lekcje nauczą Cię ich zapisu i wymowy.
Ucz się słownictwa wraz z przykładami przed zasadami gramatycznymi.
Zapisz się za darmo

Ten kurs jest w 100% bezpłatny. Dajemy Ci go, żebyś mógł sam się przekonać jak skutecznie i przyjemnie można się z nami uczyć:)
Słów parę o języku japońskim - introductionSłów parę o języku japońskim - introduction  
7 fiszek
Japoński alfabet - katakanaJapoński alfabet - katakana  
71 fiszek
Japoński alfabet - HiraganaJapoński alfabet - Hiragana  
71 fiszek
10 słów w 60 sekund - 60秒で学ぶ必須10単語10 słów w 60 sekund - 60秒で学ぶ必須10単語  
10 fiszek
To już wiesz:)To już wiesz:)  
10 fiszek
PytaniaPytania  
10 fiszek
Zwroty grzecznościoweZwroty grzecznościowe  
17 fiszek
LudzieLudzie  
29 fiszek
CzynnościCzynności  
17 fiszek
NieprzetłumaczalneNieprzetłumaczalne  
15 fiszek

Język japoński w 1 dzień

Chcesz rozpocząć naukę się języka i poznać japoński? Przygotowany przez nas kurs może okazać się „strzałem w dziesiątkę”. W zaledwie jeden dzień poznasz alfabet japoński i najważniejsze wyrażenia, które na lekcjach przerabia się cały semestr. Znacząco skrócisz czas nauki i szybko zrobisz postęp w nauce. Kurs zawiera tylko niezbędne słowa i wyrażenia japońskie, dzięki którym język japonski nie będzie Ci kompletnie obcy. Poznasz takie słówka jak arigato, czyli dzień dobry po japońsku oraz konnichiwa - cześć. Jeżeli opanowałeś już japoński i chcesz postawic kolejny krok w nauce zapraszamy do kursu: japoński:dzień drugi.

Ile znaków ma alfabet japoński?

W języku japońskim funkcjonują aż cztery alfabety kanji, hiragana, katakana oraz alfabet łaciński. Alfabet kanji liczy ponad 60 tysięcy znaków. Mimo to używanych na co dzień jest znacznie mniej znaków. Alfabety sylabiczne, zawierają po 48 znaków. Powstały one do codziennej komunikacji, aby ułatwić porozumiewanie się, a także naukę języka dla obcokrajowców. Wiele osób zastanawia się także czy język japoński jest trudny. Aby płynnie posługiwać się w języku japońskim należy opanować 2000 znaków. Japoński alfabet jest stosunkowo prosty do opanowania i umożliwia nauczenia się podstaw języka japońskiego, ale z czasem staje się dla użytkownika coraz bardziej skomplikowany.

Przykłady fiszek z "Japoński w 1 dzień"

"Japoński w 1 dzień" skupia się między innymi na takich tematach, jak: czynności, ludzie, zwroty grzecznościowe oraz alfabet japoński. Jeśli ciekawi Cię, jak wygląda taki podstawowy japoński, to poniżej prezentujemy mały przykład:

  • ja - watashi
  • ty - anata
  • on - kare
  • ona - kanojo
  • ono - kore
  • my - watashitachi
  • wy - anata
  • oni - karera

Te i wiele innych ciekawych słów i zwrotów poznasz w naszym kursie. Miłej nauki!

Japoński z Fiszkoteką!

Nasz kurs zawiera nie tylko podstawowe słownictwa, ale także przykłady i nagrania, które umożliwiają dużo szybsze przyswajanie wiedzy. Za pomocą sztuczek mnemotechnicznych szybko przyswoisz słownictwo japońskiei zrobisz szybki progres. Inteligentny System Powtórek umożliwia szybkie zapamiętywanie nauczonych wyrażeń. Nasz program umożliwia zapamiętanie 10 słów w zaledwie 60 sekund. Nie tylko poznasz pojedyncze słówka, ale także wyrażenia, z którymi bez problemu porozumiesz się w wielu sytuacjach w życiu codziennym. Ten kurs sprawi, że słownik polsko japoński nie będzie Ci niezbędny w każdej chwili. Jest to znakomity wstęp do innych kursów i lekcji w języku japońskim: podbijamy język japoński oraz podstawowe zwroty.