Angielski w kuchni
100%
FREE


Angielski w kuchni
Poznaj słownictwo użyteczne w kuchni i przy gotowaniu!

Poznaj przepis na słynną brytyjską Trifle!
Jedziesz na wyspy? Ten kurs pomoże Ci przetrwać w supermarkecie!
Przekonaj się jak na ziele angielskie mówią Anglicy.
Zacznij rozumieć przepisy Jamiego Olivera bez słownika!
Zapisz się za darmo

Ten kurs jest w 100% bezpłatny. Dajemy Ci go, żebyś mógł sam się przekonać jak skutecznie i przyjemnie można się z nami uczyć:)
Owoce - FruitsOwoce - Fruits  
37 fiszek
Warzywa - VegetablesWarzywa - Vegetables  
38 fiszek
Czasowniki - VerbsCzasowniki - Verbs  
25 fiszek
Sprzęt kuchenny - Kitchen appliancesSprzęt kuchenny - Kitchen appliances  
18 fiszek
Napoje - DrinksNapoje - Drinks  
13 fiszek
Przyprawy - SpicesPrzyprawy - Spices  
35 fiszek
Smak - FlavourSmak - Flavour  
10 fiszek
Standardowe dania brytyjskie - Typical british dishesStandardowe dania brytyjskie - Typical british dishes  
11 fiszek
Trifle krok po kroku - Trifle step-by-stepTrifle krok po kroku - Trifle step-by-step  
14 fiszek

English in the kitchen - czyli wszystko o kuchni!

Temat "kitchen" w angielskim jest jednym z prostszych i przyjemniejszych do nauki. Wywołuje uśmiech na twarzy i czasem też powoduje burczenie w brzuchu (zwłaszcza podczas powtarzania angielskich nazw pysznych produktów i wypieków). Podstawy z "kitchen" zna niemal każdy - wszyscy chyba słyszeli, czym jest "fork", "apple" czy "milk" - ale czy wiesz na przykład, co znaczy "tart"? (i nie chodzi tu o tartę!) O tym, oraz o wielu innych rzeczach dowiesz się z kursu "English in the kitchen". Jeśli jednak nie czujesz się dostatecznie pewnie w angielskim i chciałbyś wpierw nieco się podszkolić, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał z innych kursów Fiszkoteki np. Podstawowe słownictwo angielskie. Jeśli natomiast to nie słownictwo sprawia Ci problem, a gramatyka, to nie martw się! Dysponujemy również takim kursem: Podstawowa gramatyka angielska. Po ukończeniu tych kursów na pewno będziesz gotowy do nauki bardziej zaawansowanych słów.

Cooking time!

Dziedzina "kitchen" jest bardzo obszerna. Obejmuje zarówno warzywa po angielsku, owoce po angielsku, sprzęty kuchenne, napoje, akcesoria po angielsku, przyprawy. Cała ta wiedza została upchnięta w naszym kursie. I bynajmniej nie jest on długi! Wypróbuj, a sam się przekonasz. Chyba jednym z większych atutów kursu "english in the kitchen" jest fakt, że jest on całkowicie darmowy. Niczym więc nie ryzykujesz, a jedynie możesz zyskać. Wiedza o kuchni przydaje się wszędzie, nie tylko w czasie gotowania, ale też podczas wizyty w anglojęzycznej restauracji. Nie posiadając zasobu odpowiednich słów nie będziesz w stanie przekazać kelnerowi swoich preferencji żywieniowych, co może doprowadzić do fatalnego nieporozumienia. Już wiesz co zrobić, aby temu zapobiec! A jeśli martwisz się o nieporozumienia, które mogą wydarzyć się również poza restauracją podczas Twojej podróży, to koniecznie sprawdź kurs Angielski w podróży. Pomoże on uporać się ze słownictwem przydatnym podczas wyjazdów za granicę.

Cook czy chef?

A propos restauracji. Zapewne wielokrotnie słyszałeś te dwa słowa z nagłówka. Ciekawi Cię czym się różnią? Zarówno cook, jak i chef mogą oznaczać to samo, czyli kucharza. Jednak, przyglądając się baczniej możemy zauważyć charakterystyczne różnice. Cook może być określeniem na każdego kucharza - w szkolnej stołówce czy barze mlecznym, a chef - niekoniecznie. Chef oznacza pewną rangę w kuchni - zwykle szefa, najważniejszą osobę, która ma pieczę nad wszystkimi kucharzami. Nazwa ta wystąpi raczej w przypadku drogiej restauracji i dotyczyć będzie właśnie szefa kuchni.