Łacina w 1 dzień
100%
FREE


Łacina w 1 dzień
Ekspresowy kurs podstaw łaciny!

Chcesz poznać język kolebki cywilizacji łacińskiej?
Pragniesz poznać żywy od wieków język, choć już nie tak powszechnie znany?
Spróbuj swoich sił i rozpocznij naukę łaciny!
Gotowy na podróż ad fontes?
Zapisz się za darmo

Ten kurs jest w 100% bezpłatny. Dajemy Ci go, żebyś mógł sam się przekonać jak skutecznie i przyjemnie można się z nami uczyć:)
10 słów w 60 sekund - 10 verba celeriter10 słów w 60 sekund - 10 verba celeriter  
10 fiszek
To już znasz:) - Hoc iam scis:)To już znasz:) - Hoc iam scis:)  
12 fiszek
Pytania - QuaestionesPytania - Quaestiones  
10 fiszek
Zwroty grzecznościowe - Locutiones ComitatisZwroty grzecznościowe - Locutiones Comitatis  
16 fiszek
Ludzie - GensLudzie - Gens  
28 fiszek
Czynności - OperaeCzynności - Operae  
17 fiszek
NieprzetłumaczalneNieprzetłumaczalne  
13 fiszek

Łacina - zapomniany język przeszłości

Wiadomo, że łacina była niegdyś językiem równie rozprzestrzenionym, jak język angielski. Używano jej jednak jedynie wśród wyższych sfer, a więc posługiwali się nią kapłani, naukowcy, myśliciele i lekarze. Niestety, z czasem język łaciński przestał odgrywać tak kluczową rolę i obecnie używa się go głównie w kręgach medycznych, prawniczych, ogólnie mówiąc - naukowych. Znajomość takiego języka jak łaciński np. na studiach medycznych bardzo ułatwia naukę i może wzbudzić podziw wśród wykładowców. Oczywiście istnieje dużo więcej powodów, dla których warto znać łaciński. Jeżeli chcesz łatwo odszyfrowywać łacińskie sentencje i słynne cytaty zdecydowanie zalecamy spróbować naszego darmowego kursu łacina w jeden dzień lub skorzystać z lekcji, tworzonych przez użytkowników Fiszkoteki sentencje łacińskie lub jednostki czasu, pory roku i nazwy miesięcy - słownictwo łacińskie.

Łacina - podstawy na Fiszkotece

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak wygląda kurs Fiszkoteki do nauki łaciny, już spieszymy z tłumaczeniem. Forma fiszek, na której opiera się całe zestawienie, nie jest przypadkowa. Została opracowana, abyś mógł uczyć się z nami wszędzie - zarówno podczas podróży pociągiem, autobusem czy samolotem, jak i w czasie spaceru, czy np. robienia zakupów. Fiszki są bardzo intuicyjne i proste, dlatego sposób, w jaki się nimi posługiwać załapiesz w mig! Dzięki Inteligentnemu Systemowi Powtórek nie ominie Cię żadne słówko, a korzystając z takich udogodnień, jak np. przykładowe zdania, nagrania i obrazki cały materiał opanujesz dużo szybciej, a to wszystko dzięki kompleksowej nauce. Zatem, jeśli wciąż się wahasz, czy warto zacząć ćwiczyć mówienie po łacinie - wypróbuj nasz darmowy kurs, a przekonasz się, że warto! Nic Cię to nie kosztuje, a dodatkowo zyskasz cenną wiedzę, która niejednokrotnie może okazać się bardzo przydatna!

Przykłady fiszek z "Łacina w 1 dzień"

Jesteś ciekawy jakich słówek można nauczyć się w kursie z "Łacina w 1 dzień"? Poniżej znajdziesz przykłady łatwiejszych fiszek z naszej lekcji. Poza nimi, w lekcji, znajdziesz o wiele więcej, bardziej skomplikowanych słówek, dzięki którym bedziesz mógł zacząć swoją naukę z łaciną.
Ja -> Ego
Ty -> Tu
On -> Ille
Ona -> Illa
Ono -> Hoc
My -> Nos
Wy -> Vos
Oni -> Illi
Są to podstawowe wyrażenia, których użyjesz przy określaniu osoby. Wygląda zachęcająco? Spróbuj reszty kursu z łaciny! Łacina w 1 dzień na Ciebie czeka!

Język łaciński nie taki straszny!

Zobaczysz, że przy odrobinie determinacji i cierpliwości możesz osiągnąć naprawdę zaskakująco dobre rezultaty. Być może nauka łaciny spodoba Ci się na tyle, że zechcesz ją kontynuować - wtedy sięgnij po kolejny, opracowany przez specjalistów Fiszkoteki kurs łacina - dzień drugi, który możesz wypróbować za darmo! Jeżeli chciałbyś poćwiczyć jedynie np. łacińskie zwroty używane w medycynie - również jest taka możliwość, wystarczy, że wpiszesz odpowiednie hasło do naszej wyszukiwarki. Pamiętaj, każdy moment jest dobry na rozpoczęcie nauki nowego języka. Czy to łacina, hiszpański, luksemburski czy norweski - wszystkie znajdziesz u nas!