sentencje łacińskie

5  1    15 fiszek    dariazielinska
drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie Odpowiedź
chwytaj dzień
rozpocznij naukę
carpe diem,
dziel i rządź
rozpocznij naukę
Divide et impera
twarde prawo, lecz prawo
rozpocznij naukę
dura lex, sed lex
i Ty Brutusie przeciwko mnie
rozpocznij naukę
Et tu Brutuse, contra me
spiesz się powoli
rozpocznij naukę
festina lente
koniec wieńczy dzieło
rozpocznij naukę
Finis coronat opus
historia jest nauczycielką życia
rozpocznij naukę
historia vitae magistra est
praca wszytko przezwycięża
rozpocznij naukę
labor omnia vincit
nie trzeba tracić nadziei
rozpocznij naukę
nil desperandum
chleba i igrzysk
rozpocznij naukę
panem et circenas
przez ciernie do gwiazd
rozpocznij naukę
per aspera ad astra
jaki ojciec taki syn
rozpocznij naukę
qualis pater talis filius
jaki pan taki kram
rozpocznij naukę
qualis rex, talis grex
powtarzanie jest matką wiedzy
rozpocznij naukę
repetitio est mater studiorum
przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem
rozpocznij naukę
Veni, vidi, vici,

Carpe diem — chwytaj dzień z Fiszkoteką!

Chcesz nauczyć się najważniejszych łacińskich wyrażeń i sentencji? Z nami szybko i skutecznie poznasz takie zwroty jak veni vidi vici, carpe diem i wiele, wiele innych… Sentencje łacińskie wciąż są używane i ich znajomość jest niezbędna do wykonywania wielu zawodów. Jeżeli planujesz studiować medycynę lub prawo to z już na początku swojej nauki spotkasz się z łaciną. Ponadto łacina z pewnością przyda Ci się w życiu codziennym. Wiele osób zadaje sobie pytanie carpe diem — co to znaczy? Po naszym kursie bez zawahania się odpowiesz na to pytanie i inne dużo bardziej skomplikowane, a łacina — nauka będzie dla Ciebie czystą przyjemnością.

Innowacyjny sposób nauki

Z Fiszkoteką szybko i skutecznie opanujesz najważniejsze łacińskie sentencje. Nasze lekcje zostały stworzone tak, aby móc dopasowywać sposób nauki do swoich preferencji. Obrazki, nagrania oraz opracowany przez nas system powtarzania sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Do każdej fiszki dołączona została kolorowa grafika, która ułatwia zapamiętywanie i kojarzenie poznanych sentencji— jest to atrakcyjny sposób nauki szczególnie dla wzrokowców. Z kolei osoby zapamiętujące lepiej ze słuchu mają możliwość pobierania nagrań mp3 i uczenia się w dowolnym miejscu. Jest to także świetny sposób na poprawę wymowy. Gdybyś zapomniał na przykład veni vidi vici — znaczenie też mamy na to ratunek. Inteligentny System Powtórek pozwala na intuicyjne powracanie do przerobionego materiału i powtórkę materiału. Jak widać w Fiszkotece każdy znajdzie coś dla siebie.

Twórcza nauka z Fiszkoteką

Na naszej platformie masz dostęp do kursów i setek lekcji stworzonych przez użytkowników. Możesz korzystać z gotowych fiszek lub tworzyć swoje własne i udostępniać je innym użytkownikom. To świetny sposób na wspólną naukę! Gdy opanujesz już najbardziej popularne sentencje łacińskie polecamy inne łacińskie sentencje, łacińskie skrótowce oraz zachęcamy do nauki czegoś nowego - języka greckiego: alfabet grecki.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.