Godziny po niemiecku

 0    7 fiszek    masterid
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie Odpowiedź
Która jest godzina?
rozpocznij naukę
Wieviel Uhr ist es? / Wie spät ist es (jetzt)?
Jest...
Jest pierwsza.
rozpocznij naukę
Es ist...
Es ist ein Uhr.
Jest sześć po ósmej.
rozpocznij naukę
Es ist sechs nach acht. / Es ist acht Uhr sechs.
Jest kwadrans po drugiej.
rozpocznij naukę
Es ist (ein) Viertel nach zwei. / Es ist zwei Uhr fünfzehn.
Jest dwadzieścia po siódmej.
rozpocznij naukę
Es ist zwanzig nach sieben. / Es ist zehn vor halb acht. / Es ist sieben Uhr zwanzig.
Jest wpół do dziewiątej.
rozpocznij naukę
Es ist halb neun. / Es ist acht Uhr dreißig.
O której odjeżdża ten pociąg?
rozpocznij naukę
Um wieviel Uhr fährt der Zug ab?

Prosta droga do opanowania języka niemieckiego

W dzisiejszych czasach każdy powinien znać chociaż jeden język obcy. Dobrym pomysłem jest nauka niemieckiego. Niektórym może się wydawać, że jest to język trudny do opanowania. Jednak prawda jest taka, że wystarczy zastosować odpowiednią technikę nauki, aby raz na zawsze zapamiętać niemieckie zwroty i słówka. Idealnym rozwiązaniem, by pomóc sobie w przyswajaniu języka niemieckiego, jest skorzystanie z interaktywnych fiszek. Z fiszkami godziny po niemiecku i wiele innych sformułowań szybko zostanie zapamiętanych.

Godziny po niemiecku dla każdego

Nie wiesz, jak powiedzieć po niemiecku, że jest sześć po ósmej? A może kłopotem jest nawet zapytanie o godzinę w tym języku? To żaden problem! Z fiszkami błyskawicznie przyswoisz te zwroty. Ogromnym atutem interaktywnych fiszek jest możliwość odsłuchania ich wersji audio, co jednocześnie pomoże nauczyć się właściwej wymowy i akcentów. Z Fiszkoteką godziny po niemiecku staną się proste i nie będą sprawiały żadnych problemów. Po fiszki sięgnąć mogą zarówno uczniowie szkół, jak i dorośli, którzy chcą opanować język niemiecki do pracy czy z innych powodów.

Poznaj niemiecki w przyjemny sposób!

Nie każdy lubi uczyć się języka. To wymagający proces, który niekiedy sprawia wiele trudności. Z Fiszkoteką godziny po niemiecku czy inne zwroty nie będą już utrapieniem! Korzystanie z fiszek jest jedną z najbardziej skutecznych metod nauki, która pozwala zapamiętać frazy na długi czas. Wystarczy kilka razy przejrzeć materiał, aby zauważyć efekty i cieszyć się zdobytą wiedzą.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.