Pocztówka po niemiecku

 0    8 fiszek    masterid
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie Odpowiedź
Droga Liso, jestem teraz z moją klasą w Berlinie.
rozpocznij naukę
Liebe Lisa, ich bin jetzt mit meiner Klasse in Berlin.
Przyjechaliśmy tutaj pociągiem.
rozpocznij naukę
Wir sind hier mit dem Zug gefahren.
Podróż była dobra, jednak dość długa i nudna.
rozpocznij naukę
Die Reise war gut, aber sehr lang und ein bisschen langweilig.
Berlin bardzo mi się podoba.
rozpocznij naukę
Berlin gefӓllt mir sehr.
Mieszkamy w hotelu.
rozpocznij naukę
Wir wohnen im Hotel.
Jest tu miło i przytulnie.
rozpocznij naukę
Es ist nett und gemütlich hier.
Jutro chcemy zwiedzić miasto.
rozpocznij naukę
Morgen wollen wir die Stadt besichtigen.
Pozdrawiam, Anna
rozpocznij naukę
Viele Grüße und Küsse, deine Anna

Krótkie formy wypowiedzi

Pocztówka to krótka wypowiedź, zazwyczaj pisana językiem nieformalnym, bowiem kieruje się ją przede wszystkim do rodziny lub przyjaciół. Wymaga specyficznej formy: w kilku zdaniach należy zawrzeć wszelkie niezbędne informacje. By móc napisać pocztówkę, dobrze jest znać chociaż podstawowe zwroty stosowane w takich wypowiedziach. Bardzo często w ramach nauki języka obcego pisze się takie pocztówki – ich luźny charakter sprawia, że uczniowie chętnie wykonują tego typu zadania. Pocztówka po niemiecku powinna być zwięzła i charakteryzować się prostotą. By móc nauczyć się pisać takie wypowiedzi, warto zajrzeć na Fiszkotekę.

Jak opisać wakacje po niemiecku?

W szkole czy na kursach językowych niejednokrotnie trzeba opisać swoje wakacje. Taka umiejętność jest konieczna, gdy trzeba sformułować pocztówkę. By ułatwić sobie to zadanie, dobrze jest skorzystać z interaktywnych fiszek. W zestawie „Pocztówka po niemiecku” znaleźć można podstawowe zdania, które nadają się do tego rodzaju wypowiedzi. Wystarczy je delikatnie zmienić, by uzyskać sformułowania pasujące do własnych, minionych wakacji.

Pocztówka po niemiecku

Chcesz dowiedzieć się, jak napisać po niemiecku „przyjechaliśmy tutaj pociągiem”, „jutro chcemy zwiedzić miasto” albo „mieszkamy w hotelu”? A może chcesz poznać stosowane na pocztówkach zwroty grzecznościowe? Wszystko to obecne jest na Fiszkotece! Dzięki temu portalowi pocztówka po niemiecku nie będzie sprawiała żadnego problemu. Fiszki można przeglądać w dwie strony, odsłuchiwać i drukować.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.