zaimki pytające język niemiecki

1  1    17 fiszek    mooonisiaaa147
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie Odpowiedź
kiedy?
rozpocznij naukę
wann
kto?
rozpocznij naukę
wer
czyj?
rozpocznij naukę
wessen
komu?
rozpocznij naukę
wem
kogo? (pytamy o osobę)
rozpocznij naukę
wen
gdzie?
rozpocznij naukę
wo
dokąd? (pytamy o miejsce);
rozpocznij naukę
wohin
gdzie?,
rozpocznij naukę
wo
skąd?
rozpocznij naukę
woher
jaki?, jaka?, jakie?, jak?;
rozpocznij naukę
wie
konkretnie który?
rozpocznij naukę
welcher
jak długo?
rozpocznij naukę
wie lange
jak często?
rozpocznij naukę
wie oft
jak późno?
rozpocznij naukę
wie spät
ile (dla niepoliczalnych ilości)
rozpocznij naukę
wie viel
ile (dla policzalnych ilości)
rozpocznij naukę
wie viele
dlaczego?
rozpocznij naukę
warum

Słówka pytające - niemiecki

Każda osoba ucząca się języka niemieckiego chciałaby opanować niemieckie słownictwo jak najszybciej. Niektórzy próbują tego dokonać w oparciu o słowniki, inni sięgają po podręczniki, specjalne publikacje, chodzą na korepetycje. Jednak tak naprawdę najbardziej skuteczną metodą nauki języka niemieckiego oraz każdego innego, są fiszki. To one pozwalają zaznajomić się z niemieckim słownictwem w mgnieniu oka. Tradycyjne, papierowe fiszki to dobre rozwiązanie, które jednak nie sprawdzi się, gdy czasu na naukę jest niewiele. W tym wypadku warto sięgnąć po fiszki interaktywne, które pomogą opanować, np. zaimki pytające - niemiecki. Gdzie je znaleźć? Oferuje je serwis Fiszkoteka.

Wszystkie zaimki pytające w jednej lekcji

Chcesz wiedzieć, jak jest kto, kiedy, kogo, gdzie po niemiecku? Wszystkie te zaimki pytające znaleźć można na Fiszkotece! Bez nich sformułowanie pytania byłoby niemożliwe, dlatego należy je poznać, by móc z łatwością z nich korzystać. Interaktywne fiszki to niezastąpiona pomoc, dlatego warto po nie sięgnąć. Jeżeli dopiero stawiasz pierwsze kroki w nauce języka niemieckiego, to dobrym pomysłem będzie skorzystanie z naszych lekcji o rzeczownikach. Do wyboru masz mnóstwo różnych, ciekawych tematów, do wyboru, do koloru! Oto kilka pozycji, które mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie: części ciała: podstawowe słownictwo niemieckie, jedzenie i picie: podstawowe słownictwo niemieckie, zdrowie: podstawowe słownictwo niemieckie.

Poznaj niemiecki z fiszkami!

Myślisz, że niemieckich słówek można nauczyć się wyłącznie z papierowych fiszek? To nieprawda! Obecnie dostępne są fiszki interaktywne, które można przeglądać w komputerze, tablecie czy nawet na telefonie. Wystarczy wejść na Fiszkotekę, gdzie jest tyle zbiorów fiszek do nauki niemieckiego, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Fiszki można także odsłuchiwać, więc otrzymuje się naukę 2 w 1: nie tylko człowiek uczy się pisowni danego terminu, ale i jak go prawidłowo wymawiać. Niczym nie ryzykujesz, wszystkie lekcje na Fiszkotece są darmowe, możesz próbować do woli! Jeżeli spodoba Ci się taka metoda nauki, koniecznie zostaw po sobie komentarz. Życzymy owocnej nauki!

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.