Włoski - powitania i pożegnania

3  2    10 fiszek    Joszina
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie Odpowiedź
Cześć
rozpocznij naukę
Ciao
Dzień dobry
rozpocznij naukę
Buongiorno
Dzień dobry (po południu)
rozpocznij naukę
Buon pomeriggio
Dzień dobry (mniej formalne)
rozpocznij naukę
Salve
Dobry wieczór
rozpocznij naukę
Buona sera
Do widzenia
rozpocznij naukę
Arrivederci
Do widzenia panu, pani
rozpocznij naukę
ArrivederLa
Dobranoc
rozpocznij naukę
Buona notte
Do zobaczenia później
rozpocznij naukę
A dopo
Do zobaczenia wkrótce
rozpocznij naukę
A presto

Włochy – kraj słońca, morza i pizzy

Włochy to państwo położone na Półwyspie Apenińskim, ze stolicą w Rzymie. Kraj ten zamieszkuje ponad 60 milinów ludzi, a głową państwa jest prezydent. Włochy mają niezwykle rozwiniętą linię brzegową – długość wybrzeża wynosi ponad 7 tysięcy kilometrów! Są znane z pełnej słońca pogody, krystalicznej wody oraz wyśmienitego jedzenia, w tym popularnej na całym świecie pizzy. Język włoski jest tak samo wesoły i spontaniczny, jak mieszkańcy tego kraju. Jak się go nauczyć i umieć powiedzieć np. dzień dobry po włosku? Pomoc oferuje Fiszkoteka!

Poznaj język włoski od podstaw

Fiszkoteka to miejsce idealne dla wszystkich tych osób, które chcą nauczyć się mówić dzień dobry po włosku i sporo innych, przydatnych zwrotów. Fiszki dostępne na portalu mogą być pomocne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z językiem włoskim. Fiszkoteka, w zestawie fiszek „Włoski – powitania i pożegnania”, przekazuje najważniejsze sformułowania w języku włoskim, które przydadzą się przy spotkaniach z mieszkańcami słonecznej Italii. Fiszki dostępne są także w wersji audio, aby użytkownik mógł nie tylko szybko nauczyć się zwrotów, ale też zaznajomić się z ich prawidłową wymową.

Ciao! A dopo!

Od dziś nauczenie się dzień dobry po włosku, do widzenia, cześć czy dobranoc to wyjątkowo prosta czynność. Wystarczy skorzystać z interaktywnych fiszek. Dzięki nim żaden zwrot dotyczący powitania czy pożegnania nie będzie sprawiał problemów. Włosi uwielbiają, kiedy turyści używają ich języka – warto nauczyć się podstawowych zwrotów i czuć się jeszcze lepiej w tym pięknym kraju!

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.