Wesele - streszczenie lektury

 0    10 fiszek    blablabla
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie język polski Odpowiedź język polski
Autor:
rozpocznij naukę
Stanisław Wyspiański.
Gatunek literacki:
rozpocznij naukę
dramat młodopolski („teatr ogromny”).
Czas i miejsce akcji: akcja rozgrywa się w 1900 r. w chacie Włodzimierza Tetmajera w Bronowicach Małych pod Krakowem.
rozpocznij naukę
akcja rozgrywa się w 1900 r. w chacie Włodzimierza Tetmajera w Bronowicach Małych pod Krakowem.
Bohaterowie:
rozpocznij naukę
realistyczni (ich pierwowzory to autentyczne postacie) oraz fantastyczni (Widmo, Stańczyk Zawisza Czarny, Hetman, Wernyhora, Chochoł).
Dwa plany dramatu:
rozpocznij naukę
realistyczny (konwencja szopki) oraz fantastyczny.
Problem:
rozpocznij naukę
sojusz inteligencji z chłopami oraz problem szans na odzyskanie niepodległości.
Style:
rozpocznij naukę
realizm, symbolizm, impresjonizm.
miejsce akcji:
rozpocznij naukę
Cała akcja toczy się w podkrakowskich Bronowicach, w jednej izbie zwanej świetlicą,
czas akcji:
rozpocznij naukę
Akcja i czas są zdeterminowane przez prawdziwe wydarzenia. Dramat rozgrywa się w nocy z 20 na 21 listopada 1900 roku, w noc oczepin
Dramat jako wielka synteza sztuk:
rozpocznij naukę
Wyspiański twierdził, że na scenie, prócz warstwy literackiej, powinny współistnieć inne przejawy sztuki, takie jak malarstwo, muzyka czy poezja

Wesele streszczenie z Fiszkoteka

Wesele to obecnie jedna z ważniejszych lektur szkolnych. Napisał ją Stanisław Wyspiański i w 1901 roku wystawił w teatrze krakowskim im. Juliusza Słowackiego. Jeżeli właśnie na zajęciach omawiacie Wesele lektura, to z pewnością przyda Ci się to opracowanie tej lektury!Wesele streszczenie już teraz dostępne jest na Fiszkotece.

Wesele streszczenie i ważne informacje o lekturze

Czy po przeczytaniu Wesela, pamiętasz jakie są ramy czasowe lektury, jaki jest to gatunek literacki? W naszej lekcji Wesele streszczenie znajdziesz odpowiedzi na te pytania.
  • Jaki jest czas akcji Wesela ? Gatunek literacki Wesela? etc.
  • 1. Autor: Stanisław Wyspiański
  • 2. Gatunek literacki: dramat dramat młodopolski („teatr ogromny”)
  • 3. Bohaterowie: realistyczni (ich pierwowzory to autentyczne postacie) oraz fantastyczni (Widmo, Stańczyk Zawisza Czarny, Hetman, Wernyhora, Chochoł).
  • 4. Czas i miejsce akcji: akcja rozgrywa się w 1900 r. w chacie Włodzimierza Tetmajera w Bronowicach Małych pod Krakowem
  • 5. Problem: sojusz inteligencji z chłopami oraz problem szans na odzyskanie niepodległości. (...)

Trza być w butach na weselu!

Wesele streszczenie daje Ci możliwość szybkiej powtórki lektury. Wyspiański w "Weselu" zastosował podział na dwa światy: realny i fantastyczny. W świecie fantastycznym występuje np. Zawisza Czarny i Chochoł. Wesele opowiada o łączeniu się szlachty i chłopstwa, o wzajemnej niechęci, ale i ciekawości. Co istotne, pierwowzory bohaterów "Wesela" to autentyczne postacie np. Włodzimierz Tetmajer. Samo wesele również miało miejsce w 1900 roku. Warto przeczytać tę książkę, zanim sięgnie się po Wesele streszczenie czy inne opracowanie, gdyż jest naprawdę ciekawa i momentami zaskakująca.

Opracowania lektur w postaci fiszek- Wesele streszczenie

Nauka na sprawdzian z lektury może okazać się naprawdę banalna. Dzięki fiszkom jesteś w stanie nauczyć się więcej w krótkim czasie. Co najlepsze, wszystkie lekcje są całkowicie darmowe! Jeśli masz ochotę rozszerzyć zagadnienie Fiszek o kolejne, możesz stworzyć własne fiszki, dzięki którym w prosty sposób utrwalisz pożądany materiał Wesele streszczenie Oprócz lekcji Wesele streszczenie dysponujemy także wieloma innymi opracowaniami lektur jak np. Ludzie bezdomni streszczenie, Ferdydurke streszczenie, czy Cierpienia młodego Wertera oraz wiele, wiele innych! Jeżeli nie możesz znaleźć swojej lektury w spisie, to nie martw się!

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.