Hangul - spółgłoski

5  1    19 fiszek    kalik01
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie Odpowiedź
k (na początku zdania lub pojedynczego wyrazu oraz na końcu wyrazu) g (między dwoma samogłoskami lub w środku zdania)
rozpocznij naukę
n
rozpocznij naukę
t/d
rozpocznij naukę
r (w większości przypadków) l (tylko na końcu wyrazu lub w połączeniu z literą n lub drugim r)
rozpocznij naukę
m
rozpocznij naukę
b / p
rozpocznij naukę
s (w większości przypadków) ś (w połączeniu z samogłoską która ma w sobie dźwięk i, np. ja, je, jo itd.) t (na końcu słowa)
rozpocznij naukę
litera niema (w większości przypadków) ng (na końcu wyrazu, jak w angielskim wyrazie sing)
rozpocznij naukę
j [dż] (w większości przypadków) t (na końcu wyrazu, jeśli nie występuje po nim samogłoska)
rozpocznij naukę
ch [ć/cz] (w większości przypadków) t (a końcu wyrazu, jeśli nie występuje po nim samogłoska)
rozpocznij naukę
k [kh] (w większości przypadków) k (na końcu wyrazu, jeśli nie występuje po nim samogłoska)
rozpocznij naukę
t [th] (w większości przypadków) t (na końcu wyrazu, jeśli nie występuje po nim samogłoska)
rozpocznij naukę
p [ph] (w większości przypadków) p (jeśli nie występuje po nim spółgłoska)
rozpocznij naukę
h
rozpocznij naukę
kk
rozpocznij naukę
tt
rozpocznij naukę
pp
rozpocznij naukę
ss
rozpocznij naukę
jj
rozpocznij naukę

Nauka koreańskiego z Fiszkoteką

Zaczynasz uczyć się języka koreańskiego? Świetnie! Zatem nasza lekcja: hangul - spółgłoski jest doskonałym wyborem. Szybko i sprawnie opanujesz alfabet koreański i będziesz gotowy, żeby stawiać kolejne kroki w nauce. Język koreański w ostatnich latach zyskał na popularności i coraz więcej osób decyduje się na jego naukę. Najpopularniejsze nazwy tego języka to: hangugo, hangunmal oraz cios mal. Pochodzenie koreańskiego jest nie do końca jasne. Często łączy się go z japońskim lub z językiem ałtajskim, ale te pokrewieństwo najczęściej zostają obalane. Niezależnie od pochodzenia koreańskiego jest to język, który warto poznać.

Koreański alfabet - krótka historia

W języku koreańskim istnieją dwa systemy pisma: hangul oraz hanja od którego zaczęła się historia pisma. Alfabet hanja był jednak bardzo skomplikowany i wiele osób nie było w stanie go opanować, dlatego król Sejong Wielki w 1443 roku stworzył alfabet hangul, który jest nazywany alfabetem jednego poranka, ze względu na swoją prostotę i intuicyjność. Dlatego z pewnością nie będziesz miał żadnych problemów, aby opanować prezentowaną przez nas lekcje. Spółgłoski koreańskie mają kształt podobny do narządów mowy (język, krtań, zęby), a samogłoski to ten sam znak odwracany w różne kierunki. Wiele osób zastanawia się ile liter ma alfabet koreański? Hangul zawiera 24 litery - 14 samogłosek i 10 spółgłosek. W tej lekcji opanujesz wszystkie spółgłoski i z pewnością będziesz gotowy,aby przejść do kolejnych etapów nauki języka koreańskiego.

Ucz się języków z Fiszkoteką!

Fiszkoteka to najlepszy sposób na naukę języków. Z naszymi fiszkami szybko i skutecznie zapamiętasz wszystkie spółgłoski koreańskie. Nasza innowacyjna metoda sprawia, że nauka staje się przyjemnością. Opracowany przez nas Inteligentny System Powtórek umożliwia zapamiętywanie i w razie potrzeby wracanie do przerobionego materiału, aby odświeżyć sobie nabytą wiedzę. Dodatkowo każda fiszka zawiera nagranie mp3 umożliwiające naukę w dowolnym miejscu. Dołącz do Fiszkoteki sam zobacz jak to wygląda! Zapraszamy także do innych naszych lekcji: korean traditional foods, koreański - zwierzęta oraz koreański - owoce.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.