Zwierzęta – słownictwo japońskie

5  1    46 fiszek    lenka1
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie
Odpowiedź

ari
アリ

niedźwiedź
rozpocznij naukę
kuma
くま

mitsubachi
ミツバチ
蜜蜂

tori
とり

rakuda
ラクダ
駱駝

neko
ねこ

chita
チータ

niwatori
にわとり

chinpanji
チンパンジー

ushi
うし

kurokodairu
クロコダイル

shika
シカ
鹿

inu
いぬ

iruka
イルカ
海豚

ahiru
アヒル
家鴨

washi
ワシ

zou
ゾウ

sakana
さかな

kitsune
キツネ

kaeru
カエル

kirin
キリン
麒麟

yagi
ヤギ
山羊

hamusuta
ハムスタ

mendori
めんどり
雌鳥

kaba
カバ
河馬

uma
うま

kangaru
カンガルー

raion
ライオン

tokage
トカゲ
蜥蜴

robusuta
ロブスター

saru
さる

tako
タコ

fukurou
フクロウ

buta
ぶた

usagi
うさぎ

nezumi
ネズミ

same
サメ

hitsuji
ヒツジ

katatsumuri
カタツムリ
蝸牛

hebi
へび

kumo
クモ
蜘蛛

risu
リス
栗鼠

tora
とら

kame
カメ

ookami
オオカミ

shimauma
シマウマ
縞馬

Nauka języka japońskiego

Obecnie językiem japońskim posługuje się ponad 130 mln ludzi, przede wszystkim w Japonii. Ten specyficzny kraj kojarzony jest z sushi, sztukami walki, kimonem czy klasycznymi japońskimi komiksami, czyli mangą. Wiele osób zafascynowanych Krajem Kwitnącej Wiśni, także w Polsce, decyduje się na poznanie języka japońskiego. To trudne zadanie, ale jak najbardziej wykonalne, jeśli tylko będzie się zaangażowanym, pracowitym i cierpliwym. By zaznajomić się z językiem japońskim, warto skorzystać z pomocy dydaktycznych. Co może nimi być? Przede wszystkim interaktywne fiszki.

Fiszki i język japoński

Fiszki to idealny sposób, by poznać japońskie słownictwo, np. dowiedzieć się, jak jest kot po japońsku. Najlepiej skorzystać z fiszek interaktywnych, dostępnych w Internecie. Najwięcej jest ich na Fiszkotece. Portal ten to wspaniałe źródło wiedzy o języku japońskim i japońskich słówkach. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiedni zestaw fiszek o interesującej nas tematyce. Potem klika się przy jednym ze słówek „rozpocznij naukę” i można rozpocząć poszerzanie swojego słownictwa.

Zwierzęta po japońsku

Chcesz dowiedzieć się, jak jest niedźwiedź, pszczoła, kurczak, krowa, jeleń czy kot po japońsku? Nie musisz kupować słowników polsko-japońskich! Wystarczy do tego Fiszkoteka. Na portalu jest cały zestaw fiszek po japońsku poświęcony zwierzętom. Każda fiszka to nie tylko zapis pismem japońskim, ale też zapis fonetyczny. Dzięki fiszkom powiedzenie, jak jest kot po japońsku czy inne zwierzę nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Komentarze:

Nachwile napisał: 2018-10-21 09:32:28
Obrazki tylko dla Premium. Szkoda.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.