7 sakramentów świętych

 0    7 fiszek    kaskawnecie
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie Odpowiedź
chrzest
rozpocznij naukę
Baptism
bierzmowanie
rozpocznij naukę
Confirmation
Komunia Święta
rozpocznij naukę
Holy Communion, Holy Eucharist
pokuta
rozpocznij naukę
Penance
namaszczenie chorych
rozpocznij naukę
Anointing of the sick
kapłaństwo
rozpocznij naukę
Priesthood, Holy Orders
małżeństwo
rozpocznij naukę
Matrimony

7 sakramentów świętych – opis

W katolicyzmie wymienia się 7 sakramentów świętych. Niektóre sakramenty święte można przyjąć jedynie raz w życiu, inne można przyjmować wielokrotnie. Na lekcjach religii znajomość 7 sakramentów św. jest wymagana i każde dziecko musi umieć je wymienić. Nauka 7 sakramentów nie jest jednak powiązana wyłącznie z zajęciami z księdzem czy katechetą. Niekiedy sakramenty te trzeba znać także w języku angielskim. Jak się ich szybko nauczyć?

Interaktywna nauka sakramentów

Fiszkoteka udostępnia fiszki umożliwiające naukę sakramentów w języku angielskim. To bardzo skuteczna i przyjemna metoda przyswajania wiedzy. Fiszki można także drukować, a ponadto, co bardzo istotne, dostępna jest ich wersja audio. To niezwykle przydatna funkcja przy fiszkach z językiem obcym, bowiem umożliwia odsłuchanie wymowy danego sakramentu. Pozwoli to nie tylko poznać każdy sakrament w jego angielskiej odsłonie, ale także poznać prawidłowy akcent przy jego wypowiadaniu. Możesz też spróbować nauki “Wierzę w Boga" po łacinie za pomocą fiszek: Wierzę w Boga po łacinie. Brzmi jak wyzwanie?

Poznaj sakramenty z fiszkami!

Nauka 7 sakramentów świętych po angielsku jeszcze nigdy nie była tak prosta! Wystarczy skorzystać z interaktywnych fiszek, aby błyskawicznie przyswoić tę wiedzę. Fiszki z sakramentami świetnie ułatwią naukę dzieciom, które muszą opanować sakramenty do szkoły, ale także będą stanowić doskonałą pomoc dla dorosłych. Nie trzeba już męczyć się z przygotowywaniem papierowych fiszek – teraz ich miejsce zajmują fiszki interaktywne, bardzo skuteczne, wygodne i nowoczesne. Dziś wystarczy jedynie parę kliknięć, aby opanować 7 sakramentów świętych po angielsku. A jeśli interesuje Cię tematyka chrześcijańska po angielsku i chcesz rozwijać swoją wiedzę w tym kierunku, to koniecznie sprawdź te kursy: Zaawansowane słownictwo angielskie – religia, rozmówki – religia.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.