Volere, potere, dovere - odmiana czasowników

 0    18 fiszek    klouy
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie
Odpowiedź

(io) posso

(tu) puoi

(lui/lei) può

(noi) possiamo

(voi) potete

(loro) possono

(io) voglio

(tu) vuoi

(lui/lei) vuole

(noi) vogliamo

(voi) volete

(loro) vogliono

(io) devo

(tu) devi

(lui/lei) deve

(noi) dobbiamo

(voi) dovete

(loro) devono

Odmiana czasowników w języku włoskim

Język włoski to bez wątpienia wspaniały język obcy do nauki. Ma w sobie wiele spontaniczności i swobody, którą charakteryzują się także mieszkańcy Włoch. Choć nie jest w Polsce tak popularny jak język niemiecki czy angielski, ale mimo wszystko nigdy nie brakuje osób, które chciałyby go dobrze poznać. Bez wątpienia najtrudniejszym elementem do opanowania w języku włoskim jest odmiana czasowników, podobnie zresztą jak w języku polskim. Wymaga znajomości nie tylko danego bezokolicznika, ale także form czasownika dla danej osoby i liczby. Jak zdobyć tę wiedzę w sposób efektywny i szybki? Skorzystać z interaktywnych fiszek!

Volere, potere, dovere

To trzy niezwykle istotne w języku włoskim słówka. Czasowniki te oznaczają kolejno „chcieć”, „móc” i „musieć”. Grupa fiszek „potere odmiana” pozwoli opanować odmianę przez osoby i liczby właśnie tego czasownika. Fiszki można przeglądać z polskiego na włoski i z włoskiego na polski. Na każdej fiszce znajduje się czasownik w konkretnej osobie i liczbie, np. w 1 osobie liczby pojedynczej. Dzięki fiszkom „potere odmiana” w mgnieniu oka opanuje się koniugację tego czasownika. Przy okazji każdy korzystający z fiszek może także nauczyć się odmieniać czasowniki „chcieć” i „musieć”.

Poznaj włoski z fiszkami!

Interaktywne fiszki to doskonała alternatywa dla zwykłych, tradycyjnych fiszek papierowych, które trzeba było przygotowywać samemu. Dziś wystarczy włączyć komputer czy sięgnąć po smartfona, otworzyć Fiszkotekę i przejrzeć fiszki „potere odmiana” lub inne i opanować język włoski w przyjemny i szybki sposób.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.