Volere, potere, dovere - odmiana czasowników

5  1    18 fiszek    klouy
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie Odpowiedź
mogę
rozpocznij naukę
(io) posso
możesz
rozpocznij naukę
(tu) puoi
może
rozpocznij naukę
(lui/lei) può
możemy
rozpocznij naukę
(noi) possiamo
możecie
rozpocznij naukę
(voi) potete
mogą
rozpocznij naukę
(loro) possono
chcę
rozpocznij naukę
(io) voglio
chcesz
rozpocznij naukę
(tu) vuoi
chce
rozpocznij naukę
(lui/lei) vuole
chcemy
rozpocznij naukę
(noi) vogliamo
chcecie
rozpocznij naukę
(voi) volete
chcą
rozpocznij naukę
(loro) vogliono
muszę
rozpocznij naukę
(io) devo
musisz
rozpocznij naukę
(tu) devi
musi
rozpocznij naukę
(lui/lei) deve
musimy
rozpocznij naukę
(noi) dobbiamo
musicie
rozpocznij naukę
(voi) dovete
muszą
rozpocznij naukę
(loro) devono

Volere, dovere, potere - odmiana czasowników

Lekcja “Volere, dovere, potere - odmiana czasowników” jest świetnym narzędziem do nauki języka włoskiego od podstaw. Język włoski jest wyjątkowy i ma niezwykle przyjemne brzmienie. Ma w sobie też wiele spontaniczności i swobody, którą charakteryzują się także mieszkańcy Włoch. Choć nie jest w Polsce tak popularny, jak język niemiecki czy angielski, nigdy nie brakuje osób, które chciałyby go dobrze poznać. Bez wątpienia najtrudniejszym elementem do opanowania w języku włoskim jest odmiana czasowników, podobnie zresztą jak w języku polskim. Wymaga znajomości nie tylko danego bezokolicznika, ale także form czasownika dla danej osoby i liczby. Jak zdobyć tę wiedzę w sposób efektywny i szybki? Skorzystać z interaktywnych fiszek! “Volere, dovere, potere - odmiana czasowników” to lekcja w sam raz dla Ciebie!

Odmiana czasowników - Włoski w małym palcu

Volere, potere i dovere to trzy niezwykle istotne w języku włoskim słówka. Czasowniki te oznaczają kolejno „chcieć”, „móc” i „musieć”. Grupa fiszek „Volere, dovere, potere - odmiana czasowników” pozwoli opanować odmianę przez osoby i liczby każdego z tych czasowników. Fiszki można przeglądać z polskiego na włoski i z włoskiego na polski. Na każdej fiszce znajduje się czasownik w konkretnej osobie i liczbie, np. w 1 osobie liczby pojedynczej. Dzięki fiszkom „potere odmiana” , “volere odmiana” i “dovere odmiana” opanowanie podstaw włoskiego to będzie pestka. Oprócz “Volere, dovere, potere - odmiana czasowników” dysponujemy również innymi pouczającymi lekcjami, które pomogą Ci zapamiętać wszystkie najważniejsze włoskie słówka, zwroty i gramatykę. Wypróbuj już teraz opracowane przez specjalistów Fiszkoteki kursy, np. włoski w 1 dzień - pragniemy zaznaczyć, że ten kurs otrzymasz zupełnie za darmo. Jest to dobry początek, żeby rozpocząć przygodę z nami! Równie interesującym kursem Fiszkoteki jest np. włoski dzień 2. Naprawdę warto spróbować!

Gramatyka włoska z fiszkami!

Interaktywne fiszki to doskonała alternatywa dla zwykłych, tradycyjnych fiszek papierowych, które trzeba było przygotowywać samemu. Dziś wystarczy włączyć komputer czy sięgnąć po smartfona, otworzyć Fiszkotekę i przejrzeć fiszki „Volere, dovere, potere - odmiana czasownika” lub inne i opanować język włoski w przyjemny i szybki sposób. Wspominaliśmy już o kursach przygotowywanych przez specjalistów, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z lekcji, które przygotowali nasi użytkownicy! Są one całkowicie darmowe i proste w obsłudze. Znajdziesz je, wpisując odpowiednią frazę w naszą wyszukiwarkę. Aby ułatwić Ci zadanie, udostępniamy jedną z bardziej przydatnych lekcji, która na pewno przypadnie Ci do gustu: Rozmówki włoskie.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.