Podróżowanie po Niemczech - Reisen in Deutschland

 0    12 fiszek    Fiszkoteka
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie Odpowiedź
Süßigkeiten
słodycze
rozpocznij naukę
Bogata oferta słodyczy w niemieckich sklepach robi wrażenie. Warto skosztować zwłaszcza wyrobów czekoladowych, a także wypróbować żelki w nieznanych smakach i rodzajach.
Geld
pieniądze
rozpocznij naukę
Koszty utrzymania w Niemczech znacznie różnią się w zależności od regionu i miejscowości, z wyraźnym podziałem na tańszy wschód i droższy zachód. W przypadku większości towarów i usług turyści powinni jednak spodziewać się cen wyższych niż w Polsce.
Bahn oder Bus?
Pociąg czy autobus?
rozpocznij naukę
Niemcy słyną z dobrze funkcjonującej kolei (die Bahn). Niestety, w parze z jakością idzie też cena. Korzystniejszym sposobem poruszania się pomiędzy niemieckimi miastami może być skorzystanie z komunikacji autobusowej.
Bargeld
gotówka
rozpocznij naukę
Płatności kartą nie są w Niemczech tak rozpowszechnione, jak na przykład w Polsce. Czasem może zdarzyć się, że płatność kartą nie będzie możliwa, dlatego warto zawsze mieć przy sobie trochę gotówki (Bargeld).
Einkäufe
zakupy
rozpocznij naukę
Oprócz słodyczy wielu Polaków przywozi z Niemiec m.in. chemię, sprzęt elektroniczny, kawę czy piwo.
Autobahn
autostrada
rozpocznij naukę
Niemcy słyną z dobrze rozwiniętej sieci autostrad. O ich wyjątkowości na tle Europy stanowił fakt, że były one dostępne bezpłatnie dla wszystkich, jednak od października 2020 roku za korzystanie z nich trzeba będzie zapłacić.
+6 fiszek
Lekcja jest częścią kursu
"Niemiecki w podróży"
(w sumie 462 fiszki)

Wypróbuj kurs za darmo

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.