Szwajcaria – miejsca do odwiedzenia - Die Schweiz – Plätze zu besuchen

 0    10 fiszek    Fiszkoteka
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie Odpowiedź
Uhren
zegarki
rozpocznij naukę
Szwajcarskie zegarki słyną z niezawodności i wysokiej jakości. Przyczyny rozwoju tego rodzaju rzemiosła leżą w religijnych zasadach kalwinizmu. Niedozwolone było noszenie biżuterii, co rekompensowano sobie zegarkami.
Zurich
Zurych
rozpocznij naukę
O Zurychu mówi się, że jest jednym z najdroższych miast świata. Warto zajrzeć tu do zabytkowych kościołów, np. Fraumünster, gdzie można podziwiać witraże stworzone przez Marca Chagalla. Położenie nad Jeziorem Zuryskim dodaje miastu uroku.
Wasserfall Rheinfall
Wodospad Rheinfall
rozpocznij naukę
Ogromny wodospad Rheinfall na rzece Ren wyróżnia się największym przepływem wody ze wszystkich wodospadów w Europie. Można zbliżyć się do niego na statku, a nawet wejść na skałę znajdującą się na jego środku.
Käse und Schokolade
ser i czekolada
rozpocznij naukę
Szwajcaria słynie z wspaniałych serów i pysznej czekolady. Można jej skosztować na przykład w fabryce czekolady Maison Cailler, gdzie warto samemu wziąć udział w jej tworzeniu.
Lauterbrunnental
rozpocznij naukę
Dolina Lauterbrunnental zachwyca widokami. Z urokliwymi domkami kontrastują niezwykle wysokie skały po bokach, a w tle górują ośnieżone szczyty W dolinie znajduje się kilkadziesiąt wodospadów.
+5 fiszek
Lekcja jest częścią kursu
"Niemiecki w podróży"
(w sumie 462 fiszki)

Wypróbuj kurs za darmo

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.