Austria – miejsca do odwiedzenia - Österreich – Plätze zu besuchen

 0    10 fiszek    Fiszkoteka
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie Odpowiedź
Wien
Wiedeń
rozpocznij naukę
Stolica Austrii słynie ze sznycla wiedeńskiego i tortu Sachera. Na turystów czekają tu niezliczone atrakcje, w tym katedra św. Szczepana, barokowy pałac Schönbrunn, park rozrywki Prater, galeria sztuki Albertina i cała dzielnica muzeów.
Innsbruck
rozpocznij naukę
Innsbruck to kolejne z miast znanych z Turnieju Czterech Skoczni. Jednak Innsbruck to nie tylko sport, ale i zabytki, na przykład zamek cesarski Hofburg czy katedra św. Jakuba.
Bregenz Festival
Festiwal w Bregencji
rozpocznij naukę
Festiwal operowy w Bregencji wyróżnia się niezwykłą sceną tworzoną co roku na Jeziorze Bodeńskim. Jest ona ogromna i przybiera różne kształty, często nieprzypominające tradycyjnej sceny.
Alpen
Alpy
rozpocznij naukę
Mogłoby się wydawać, że chodzenie po Alpach jest zarezerwowane dla doświadczonych górołazów. Jednak szlaki w tych górach charakteryzują się dużą różnorodnością. Również osoby początkujące znajdą tutaj przyjemne i bezpieczne szlaki.
Festung Kufstein
twierdza Kufstein
rozpocznij naukę
Średniowieczna twierdza Kufstein leży w Tyrolu. Odwiedzających przyciąga nie tylko jej wielowiekowa historia, ale i liczne wydarzenia kulturalne, takie jak festiwal rycerski czy koncerty.
+5 fiszek
Lekcja jest częścią kursu
"Niemiecki w podróży"
(w sumie 462 fiszki)

Wypróbuj kurs za darmo

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.