Stopnie Policyjne

5  1    16 fiszek    flaminger666
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie język polski Odpowiedź język polski
rozpocznij naukę
Posterunkowy
rozpocznij naukę
Starszy Posterunkowy
rozpocznij naukę
Sierżant
rozpocznij naukę
Starszy Sierżant
rozpocznij naukę
Sierżant Sztabowy
rozpocznij naukę
Młodszy Aspirant
rozpocznij naukę
Aspirant
rozpocznij naukę
Starszy Aspirant
rozpocznij naukę
Aspirant Sztabowy
rozpocznij naukę
Podkomisarz
rozpocznij naukę
Komisarz
rozpocznij naukę
Nadkomisarz
rozpocznij naukę
Podinspektor
rozpocznij naukę
Młodszy Inspektor
rozpocznij naukę
Nadinspektor
rozpocznij naukę
Generalny Inspektor

Poznaj stopnie policyjne!

Jeżeli interesujesz się tematem policji, chcesz zaznajomić się ze znaczeniem naramienników policjantów, bądź ta wiedza jest Ci potrzebna w pracy lub w szkole, a terminy gonią, to powinieneś spróbować uczyć się metodą fiszek. Jest ona szybka, łatwa i przyjemna. Będziesz w stanie poznać (i co najważniejsze – zapamiętać!) wszystkie ważne rangi w policji. Nauka z fiszkami jest szybka i prosta. Nie potrzebujesz nic więcej, oprócz naszej darmowej aplikacji, dzięki której możesz przeglądać, kompletować, tworzyć nowe lekcje. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że możesz uczyć się z nami wszędzie, np. podczas nudnej podróży. Dzięki temu nie marnujesz czasu i jeszcze do tego przyswajasz ciekawe informacje. Taka lekcja jak ‘stopnie policyjne’ zajmie Ci niewiele czasu, dlatego już teraz szukaj innych, ciekawych zestawów, jak np. ten: Przestępstwo i kara po angielsku, w którym nauczysz się słownictwa związanego z policjantami i ich pracą po angielsku.

Policja – stopnie

Policjanci mogą awansować po przepracowaniu konkretnej liczby lat, oczywiście zdarza się, że do awansu może dojść wcześniej lub później, co jest zależne też od postępów policjanta. Aby zostać mianowanym na stanowisko np. posterunkowego należy pracować w policji przynajmniej rok, na stanowisko komisarza lub nadkomisarza - 4 lata. Nadane stopnie są z policjantami dożywotnio, z wyjątkiem osób, które zostały skazane lub utraciły obywatelstwo. W przypadku, gdy policjant jest na emeryturze, posługuje się wtedy swoim stopniem, dodając ‘w stanie spoczynku’. Stopnie policyjne w Polsce podzielone są na sześć głównych kategorii i na szesnaście podkategorii. Te kategorie to np. Nadkomisarz, Inspektor, Posterunkowy. Dla każdego początkującego adepta stopnie w policji to wyzwanie, ale także i cel. Aby inni mogli zobaczyć, jaką rangę w policji ma poszczególny policjant, noszą oni tzw. pagony (jest to element odzieży policjanta, naramiennik) i właśnie takie pagony widnieją w tej lekcji. Dzięki temu, teraz, widząc przed sobą policjanta będziesz już wiedział, czy to aspirant sztabowy, czy może nadkomisarz.

Stopnie policyjne a wojskowe

Chcesz wiedzieć, jaka jest różnica? W lekcji Stopnie wojskowe poznasz odpowiedź. Jeżeli spodobała Ci się taka forma nauki, to w podobny sposób została przygotowana również ta lekcja: Flagi Europy. Pamiętaj, lekcje udostępniane Ci przez użytkowników Fiszkoteki masz całkowicie za darmo! Również sam możesz tworzyć takie lekcje, więc jeżeli masz jakiś ciekawy temat, którym chciałbyś się podzielić z innymi – śmiało!

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.