Alfabet rosyjski

5  2    33 fiszki    allymcbeal
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 

Rosyjski alfabet na Fiszkotece

Język rosyjski to jeden z piękniejszych języków świata. Jest wyrafinowany i ciekawy. Niestety, nie jest tak łatwy do opanowania, jak np. angielski. Duży problem (zwłaszcza na początku nauki) sprawia alfabet rosyjski. Na szczęście nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło i dzięki uprzejmości naszych użytkowników, możesz z łatwością nauczyć się tego alfabetu na naszej platformie. Korzystając z metody fiszek, jesteś w stanie przyswoić materiał dużo szybciej niż zwykle. Nie wierzysz? Sprawdź sam! Gwarantujemy, że przy odrobinie zaangażowania i pracy efekty przerosną Twoje oczekiwania!

Alfabet rosyjski - jak czytać

Cyrylica jest alfabetem używanym w językach wschodniosłowiańskich, takich jak rosyjski czy ukraiński. W każdym kraju zapis liter będzie nieco inny. Np. w Rosji litera B znacznie różni się od litery B pisanej w Serbii. Jeżeli chcesz nauczyć się czytać alfabet rosyjski, to hasło ‘alfabet rosyjski wymowa’ powinno być Ci dobrze znane. W kursach Fiszkoteki poznasz zarówno wymowę, jak i pisownię. Każdy nowy alfabet jest dla nas trudny do opanowania, ponieważ zawiera niezrozumiałe znaki oraz dźwięki, które na początku mogą wydawać się, być bezsensowne i kompletnie do siebie niepasujące. Z czasem jednak taki alfabet jak rosyjski czy chiński zaczniemy traktować normalnie i nie będzie on już większym problemem. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i przyłożyć do pracy.

Język rosyjski na Fiszkotece

Po opanowaniu alfabetu, z pewnością zechcesz zająć się nauką języka rosyjskiego na poważnie. Z radością zawiadamiamy, że na naszej platformie znajdziesz dużo ciekawych kursów i lekcji, dzięki którym będziesz w stanie szybko i łatwo nauczyć się podstaw tego pięknego języka. Na początek polecamy te kursy: rosyjski dla początkujących, zwierzęta - słownictwo rosyjskie, części ciała - słownictwo rosyjskie.

Komentarze:

jacuncao napisał: 2011-02-08 20:19:02
dzięki :)

Grzegorz2001 napisał: 2011-03-20 11:36:15
strzelałem i było 4/5


Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.