Hiszpańskie czasowniki nieregularne w czasie Pretérito Perfecto (verbos irregulares - Pretérito Perfecto)

3  2    12 fiszek    lenka1
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie Odpowiedź
widzieć
rozpocznij naukę
ver - visto
robić
rozpocznij naukę
hacer - hecho
mówić
rozpocznij naukę
decir - dicho
złamać
rozpocznij naukę
romper - roto
przykrywać
rozpocznij naukę
cubrir - cubierto
odkrywać
rozpocznij naukę
descubrir - descubierto
pisać
rozpocznij naukę
escribir - escrito
wracać
rozpocznij naukę
volver - vuelto
kłaść
rozpocznij naukę
poner - puesto
otwierać
rozpocznij naukę
abrir - abierto
umierać
rozpocznij naukę
morir - muerto
rozwiązywać
rozpocznij naukę
resolver - resuelto

Poczuj hiszpański klimat!

Hiszpania to kraj w Europie Południowej, położony na półwyspie Iberyjskim. Jest państwem górzystym i wyżynnym, ale przede wszystkim znana jest ze swojego pięknego wybrzeża. Z Hiszpanią kojarzy się wyśmienite wino, flamenco, korrida, tapas czy La Tomatina, święto będące uliczną bitwą na pomidory. Jednak Hiszpania to także piękny i śpiewny język, który wiele osób chce opanować. W nauczeniu się hiszpańskiego i czasów, w tym Preterito Perfecto, pomoże Fiszkoteka.

Jak nauczyć się języka hiszpańskiego?

Nauka języka hiszpańskiego może być równie przyjemna, jak opalanie się na Costa Blanca. Wystarczy skorzystać z interaktywnych fiszek! Pomogą one opanować zwłaszcza czasowniki nieregularne, które pojawiają się w każdym języku romańskim i sprawiają sporo problemów osobom uczącym się. Jednym z czasów, który trzeba umieć, aby porozumieć się z Hiszpanami, jest Preterito Perfecto. Jednak dzięki fiszkom nauczenie się go nie zajmie dużo czasu!

Preterito Perfecto

Preterito Perfecto to czas przeszły dokonany złożony. Składa się z czasownika posiłkowego oraz imiesłowu biernego danego czasownika, czyli Participio Pasado. To właśnie Participio Pasado sprawia najwięcej problemów, zwłaszcza jeśli dotyczy czasowników nieregularnych. Jednak dzięki Fiszkotece imiesłowy można szybko przyswoić! Dzięki fiszkom każdy może nauczyć się, jak brzmi Participio Pasado czasowników takich jak widzieć, mówić, odkrywać, pisać, kłaść, otwierać i wielu innych. Fiszki doskonale sprawdzą się jako pomoc dydaktyczna dla dzieci i młodzieży, ale także dla osób dorosłych.

Komentarze:

dolores del ruby napisał: 2011-08-20 18:29:15
słowa wypowiadane przez lektora nie odpowiadają słowom pisanym

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.