14 bogów greckich, których musisz znać, żeby zaliczyć.

4.2  19    14 fiszek    alex661
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie język polski Odpowiedź język polski
Zeus
rozpocznij naukę
pan nieba i ziemi; atrybut: piorun, orzeł
Hera
rozpocznij naukę
opiekunka małżeństw, rodzin; atrybut: paw, owoc granatu
Posejdon
rozpocznij naukę
władca mórz; atrybut: trójząb
Afrodyta
rozpocznij naukę
bogini piękności i miłości; atrybut: gołębie, róża
Atena
rozpocznij naukę
bogini mądrości; atrybut: sowa, drzewo oliwne
Hefajstos
rozpocznij naukę
bóg ognia i kowali; atrybut: młot, obcęgi
artemida
rozpocznij naukę
bogini łowów; atrybut: łuk
Apollo
rozpocznij naukę
opiekun sztuki; atrybut: lira, drzewo laurowe
Ares
rozpocznij naukę
bóg wojny; atrybut: miecz, tarcza
Hermes
rozpocznij naukę
boski posłaniec, patron kupców i złodziei; atrybut: skrzydlate sandały
Demeter
rozpocznij naukę
bogini urodzaju, roślinności; atrybut: zboże
Hades
rozpocznij naukę
władca podziemia, bóg zmarłych; atrybut: Cerber, klucze, berło
Dionizos
rozpocznij naukę
bóg wina; atrybut: puchar wina
Hestia
rozpocznij naukę
bogini ogniska domowego; atrybut: ogień

Mitologia grecka - bogowie greccy, atrybuty

Każdy wie, kim byli bogowie greccy. Atrybuty każdego z nich niestety są już szerzej nieznane, co wśród uczniów może przekładać się na niższe oceny z języka polskiego, gdyż zarówno bogowie greccy, jak i atrybut każdego z nich, jest wymagany na sprawdzianach z mitologii. Sama mitologia to oczywiście zbiór greckich mitów, opowiadających o bogach i herosach. Bez wątpienia zawiera wiele ciekawych historii, do których odnosi się do dziś wielu pisarzy czy innych artystów. Jednak jest ona na tyle bogata, że nie jest łatwo zapamiętać wszystkie postaci. Bogowie greccy i ich atrybuty to podstawowa wiedza, jednak z jej przyswojeniem może być nieco problemu. W końcu bogów było sporo, a z każdym z nich związana była inna opowieść i inne charakterystyczne elementy. Jak prędko opanować tego rodzaju informacje? Fiszkoteka pomoże zrobić to nie tylko szybko, ale i skutecznie! Wkrótce bogowie greccy, atrybuty i ich cechy przestaną być problemem.

Bogowie greccy - atrybuty i cechy, czyli panteon bogów w pigułce

Fiszkoteka to zbiór interaktywnych fiszek z wielu dziedzin, w tym z przedmiotów humanistycznych. Bogowie i ich atrybuty także znajdują się na Fiszkotece, co jest doskonałą wiadomością dla wszystkich osób, które muszą opanować tę wiedzę. Fiszki można przeglądać w obie strony, więc istnieje możliwość rozpoznania boga po jego atrybutach lub na odwrót. Fiszki można także drukować, odsłuchiwać, odtwarzać losowo lub wedle ustalonej kolejności. Wśród wymienionych bogów znajdują się m.in. Posejdon, Afrodyta, czy Artemida. Jeśli interesuje Cię mitologia grecka w szerszym zakresie niż bogowie greccy i ich atrybuty, to ta lekcja może być strzałem w dziesiątkę: Orfeusz, Prometeusz, Minotaur.

Bogowie greccy - atrybuty i wiele innych

Chcesz wiedzieć, jakie atrybuty posiadał Apollo, Zeus, Hades czy Atena? A może musisz dowiedzieć się, jak nazywał się bóg ognia i kowali, opiekunka małżeństw czy bóg wojny? Wszystko to i wiele więcej znajdziesz na Fiszkotece! Dostępni tam bogowie greccy i ich atrybuty pozwolą opanować w mgnieniu oka najważniejsze postaci mitologiczne. Nie musisz już przeszukiwać podręcznika czy encyklopedii – wystarczy, że zajrzysz na Fiszkotekę i wszystko stanie się jasne! Oprócz tej lekcji czeka na Ciebie wiele innych równie ciekawych pozycji, np. muzy greckie i ich atrybuty. Istnieje również bardziej zaawansowana wersja lekcji, którą masz teraz przed oczami. Zawiera ona obrazki oraz skrótowy opis każdego boga, warto więc również zwrócić uwagę na tę pozycję: Bogowie greccy i ich atrybuty.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.