14 bogów greckich, których musisz znać, żeby zaliczyć.

 0    14 fiszek    alex661
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie język polski
Odpowiedź język polski

pan nieba i ziemi; atrybut: piorun, orzeł

opiekunka małżeństw, rodzin; atrybut: paw, owoc granatu

władca mórz; atrybut: trójząb

bogini piękności i miłości; atrybut: gołębie, róża

bogini mądrości; atrybut: sowa, drzewo oliwne

bóg ognia i kowali; atrybut: młot, obcęgi

bogini łowów; atrybut: łuk

opiekun sztuki; atrybut: lira, drzewo laurowe

bóg wojny; atrybut: miecz, tarcza

boski posłaniec, patron kupców i złodziei; atrybut: skrzydlate sandały

bogini urodzaju, roślinności; atrybut: zboże

władca podziemia, bóg zmarłych; atrybut: Cerber, klucze, berło

bóg wina; atrybut: puchar wina

bogini ogniska domowego; atrybut: ogień

Mitologia grecka

Zbiór greckich mitów, opowiadających o bogach i herosach, musi znać każdy uczeń, zwłaszcza licealiści. Bez wątpienia mitologia zawiera wiele ciekawych historii, do których odnosi się do dziś wielu pisarzy czy innych artystów. Jednak jest ona na tyle bogata, że nie jest łatwo zapamiętać wszystkie postaci. Bogowie greccy i ich atrybuty to podstawowa wiedza, jednak z jej przyswojeniem może być nieco problemu. W końcu bogów było sporo, a z każdym z nich związana była inna opowieść i inne charakterystyczne elementy. Jak prędko opanować tego rodzaju informacje? Fiszkoteka pomoże zrobić to nie tylko szybko, ale i skutecznie!

Panteon bogów w pigułce

Fiszkoteka to zbiór interaktywnych fiszek z wielu dziedzin, w tym z przedmiotów humanistycznych. Bogowie greccy i ich atrybuty także znajdują się na Fiszkotece, co jest doskonałą wiadomością dla wszystkich osób, które muszą opanować tę wiedzę. Fiszki można przeglądać w obie strony, więc istnieje możliwość rozpoznania boga po jego atrybutach lub na odwrót. Fiszki można także drukować, odsłuchiwać, odtwarzać losowo lub wedle ustalonej kolejności.

Bogowie greccy i ich atrybuty

Chcesz wiedzieć, jakie atrybuty posiadał Apollo, Zeus, Hades czy Atena? A może musisz dowiedzieć się, jak nazywał się bóg ognia i kowali, opiekunka małżeństw czy bóg wojny? Wszystko to i wiele więcej znajdziesz na Fiszkotece! Dostępni tam bogowie greccy i ich atrybuty pozwolą opanować w mgnieniu oka najważniejsze postaci mitologiczne. Nie musisz już przeszukiwać podręcznika czy encyklopedii – wystarczy, że zajrzysz na Fiszkotekę i wszystko stanie się jasne!

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.