Państwa Ameryki Południowej

3.7  3    12 fiszek    lenka1
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie język polski Odpowiedź język polski
Argentyna
rozpocznij naukę
Buenos Aires
Boliwia
rozpocznij naukę
Sucre (siedzibą rządu jest La Paz)
Brazylia
rozpocznij naukę
Brasília
Chile
rozpocznij naukę
Santiago de Chile
Ekwador
rozpocznij naukę
Quito
Gujana
rozpocznij naukę
Georgetown
Kolumbia
rozpocznij naukę
Bogotá
Paragwaj
rozpocznij naukę
Asunción
Peru
rozpocznij naukę
Lima
Surinam
rozpocznij naukę
Paramaribo
Urugwaj
rozpocznij naukę
Montevideo
Wenezuela
rozpocznij naukę
Caracas
Znajomość stolic różnych państw to rzecz niezbędna u wykształconego człowieka. Warto je znać nie tylko dlatego, że wymagane jest to w szkole. Warto je znać przede wszystkimdla siebie, by mieć lepszą wiedzę o świecie. Państwa ameryki południowej znajdują się daleko. Z reguły się ich nie zna, a tym bardziej ich stolic. Jeśli tak jest, to najwyższa pora to zmienić.

Państwa ameryki południowej oraz ich stolice

Dzięki fiszkom łatwo można przyswoić sobie, jakie państwo ma jaką stolicę. Warto to wiedzieć, by kiedy usłyszy się nazwę jednej z tych stolic, wiedzieć, gdzie się ona znajduje. Kiedy natomiast usłyszy się nazwę państwa ameryki południowej, od razu przypomni nam się, że to właśnie ten kontynent. Taką wiedzę zapamiętuje się trwale. Trzeba tylko dobrze się tego nauczyć.

Jak fiszki pomogą w nauce?

Każda fiszka to nazwa państwa oraz jego stolicy. Patrząc na fiszki, łatwo jest skojarzyć państwo ze stolicą. Można także posłuchać, jak wymawia się ich nazwy. Poznawszy już państwa ameryki południowej i odpowiadające im stolice, warto sprawdzić swoją wiedzę. Być może okaże się, że jest świetna albo że jeszcze trochę warto się poduczyć. W tym pierwszym przypadku trzeba za jakiś czas wrócić do fiszek i znów się sprawdzić. Zdobytą wiedzę należy utrwalić, a temu służą powtórki. Jeśli jeszcze nie wszystko się pamięta, to nie ma co się zrażać. Zestawy fiszek do nauki stolic państw ameryki południowej ułatwiają ich zapamiętanie. Korzystanie z nich plus chęć nauki plus własne zaangażowanie równa się dobre opanowanie tego zagadnienia.

Komentarze:

adi5983 napisał: 2013-09-30 19:28:37
Lubię to!

klaudialukaszewska0 napisał: 2023-03-16 20:11:12
nauczyłam się w 10 minut!

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.