Ruch, masa, ciężar

5  1    8 fiszek    annadabrowska10
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie język polski Odpowiedź język polski
Masa ciała
rozpocznij naukę
przedstawia ilość materii, z jakiej ciało jest zbudowane
Ciężar ciała
rozpocznij naukę
Jest to siła, z jaką ciało jest przyciągane, np. przez Ziemię
Ruch
rozpocznij naukę
Ruch polega na zmianie położenia ciała względem układu odmierzenia, względności ruchu polega na tym,że ciało może być w spoczynku względem jednego układu odniesienia, a w ruchu względem układu odniesienia.
Czym jest człowiek względem schodów i Słońca?
rozpocznij naukę
Względem schodów człowiek jest w spoczynku, w względem Słońca jest w ruchu.
Tor ruchu
rozpocznij naukę
Tor ruchu jest to linia, po której odbywają się ruchy (w przestrzeni).
Długość toru ruchu.
rozpocznij naukę
Długość toru ruchu jest to droga.
Przemieszczenie.
rozpocznij naukę
Przemieszczenie jest to najkrótsza droga między początkiem a końcem ruchu.
Prędkość chwilowa.
rozpocznij naukę
Prędkość chwilowa jest to prędkość ciała w danej chwili.

Ruch, masa, ciężar - Fizyka na Fiszkotece

Co to jest ruch? W nauce, jaką jest fizyka, mówi się, że jest to zmiana położenia ciała względem przyjętego układu odniesienia. Kiedy ciało jest w ruchu, to pokonuje pewien dystans, przemieszcza się. To oraz wiele innych zagadnień znajdziesz na Fiszkotece. Korzystając z różnych lekcji, dowiesz się np. jaka jest masa Ziemi, poznasz takie zagadnienia, jak ciężar właściwy, czy stała grawitacja, również pojęcie siła nie będzie Ci obce.

Fizyka dla początkujących

Czy wiesz, czym różni się masa od ciężaru? Albo, jaka jest różnica pomiędzy ruchem a przemieszczeniem? Informacje zawarte w tej lekcji rozwieją Twoje wątpliwości. Dzięki metodzie fiszek, potrzebnego materiału nauczysz się szybko i sprawnie oraz zapamiętasz zagadnienia na długi czas. Wystarczy poświęcić nieco swojego wolnego czasu, zwykle marnowanego np. w autobusie czy pociągu, aby opanować interesujący Cię materiał. Po odbyciu kursu z pewnością przyznasz, że nauka z nami nie jest trudna, a wręcz przyjemna.

Więcej zagadnień z fizyki na Fiszkotece

Jeśli interesuje Cię fizyka bądź szykujesz się do ważnego sprawdzianu czy egzaminu, to koniecznie sprawdź nasze inne lekcje, bardzo ciekawe i pouczające dla każdego! Wystarczy wpisać szukane słowo w naszą wyszukiwarkę. Aby ułatwić Ci zadanie, udostępniamy tutaj kilka kursów, które mogą wydać Ci się interesujące: pierwsza, druga i trzecia zasada dynamiki Newtona, optyka, siła, gęstość, czas, droga.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.