Jednostki podstawowe układu SI

5  1    7 fiszek    Pika123
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie język polski Odpowiedź język polski
metr
rozpocznij naukę
m, długość
kilogram
rozpocznij naukę
kg, masa
sekunda
rozpocznij naukę
s, czas
amper
rozpocznij naukę
A, natężenie prądu elektrycznego
kelwin
rozpocznij naukę
K, temperatura
kandela
rozpocznij naukę
cd, światłość
mol
rozpocznij naukę
mol, ilość materii

Przelicznik jednostek dla każdego

Układ SI zawiera w sobie siedem jednostek miar, z których tworzone są jednostki pochodne. Podstawowe jednostki miary to m.in.: metr, kilogram i sekunda. Z naszą lekcją dowiesz się, jak zamieniać jednostki i nie będzie Ci już potrzebny kalkulator jednostek. Duże liczby i skomplikowane obliczenia, związane z jednostkami Układu Si, nie będą stanowić dla Ciebie najmniejszego problemu. Polecamy także inne nasze lekcje, które mogą być przydatne w życiu codziennym: astronomia – podstawowe wiadomości oraz ruch, masa, ciężar.

Fizyka z Fiszkoteką

Fiszki to najlepszy sposób na naukę niemal każdego zagadnienia. Idealnie więc nadają się do powtórek z Fizyki, gdzie trzeba zapamiętywać wiele wzorów i reguł. Proponowany przez nas sposób nauki to połączenie tradycyjnych fiszek z innowacyjnymi metodami przyswajania wiedzy. Takie połączenie sprawia, że ciężko wpaść w monotonię podczas nauki. Zastosowanie podczas lekcji kolorowych grafik, nagrań mp3 oraz różnorodnych trybów nauki pozwala na zapamiętywanie za pomocą wielu zmysłów. Dołącz do Fiszkoteki i zobacz na własnej skórze, jak efektywny jest nasz sposób nauki!

Jednostki układu Si i nie tylko…

Zapraszamy także do naszej lekcji: jednostki fizyczne i ich symbole. Jest to świetny sposób, aby poznać jednostki masy oraz jednostki wagi. Opanowanie wszystkich polecanych przez nas lekcji z fizyki sprawi, że będziesz ekspertem w przeliczaniu jednostek, a także powtórzysz sobie postawą wiedzę z astronomii. Zachęcamy także do sprawdzenia innych lekcji i kursów tworzonych przez naszych ekspertów. Dodatkowo świetnym sposobem na naukę jest tworzenie swoich własnych fiszek i udostępnianie ich innym użytkownikom Fiszkoteki.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.