Państwa Azji i stolice

 0    49 fiszek    Agata111154b
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie język polski
Odpowiedź język polski


Astana

Ułan Bator


Phenian
Manila

Dżakarta

Dili

Singapur

Kuala Lumpur

Brunei Dallussalam
rozpocznij naukę
Bandar Seri Begawan


Phnom Penh


Bangkok

Myanmar (Birma)
rozpocznij naukę
Rangun

Dakka

Thimphu

Katmandu

Neu Delhi

Islamabad

Kabul

Tadżykistan
rozpocznij naukę
Duszanbe

Biszkek

Taszkent

Turkmenistan
rozpocznij naukę
Aszchabad


Azerbejdżan
rozpocznij naukę
Baku

TibilisiErywań

DamaszekTel - Awiw - Jafa

Amman

Arabia Saudyjska
rozpocznij naukę
Rijad
Manama

Ad-Dauha

Zjednoczone Emiraty Arabskie
rozpocznij naukę
Abu Zabi


Kolombo

Państwa Azji

Idealne rozwiązanie dla wzrokowców i słuchowców, które pozwala wykorzystać do nauki jeden wybrany zmysł lub oba jednocześnie. Preferencje sensoryczne odgrywają ogromną rolę w procesie efektywnego uczenia, dlatego warto wykorzystywać narządy zmysłów dla osiągania lepszych efektów. Opracowanie fiszek pozwala korzystać z narządu wzroku, jak i słuchu, co służy efektywniejszej nauce. Możliwość odsłuchu usprawnia proces zapamiętywania oraz pozwala na samodzielne powtórki poprzez opcję włączania poszczególnych nazw państw.

Stolice Państw Azji

Fiszki umożliwiają nie tylko poznanie azjatyckich państw, ale także ich stolic. Ta wiedza przyda się nie tylko uczniom na zajęciach geografii, ale również podróżnikom, pasjonatom quizów i teleturniejów oraz wszystkim spragnionym wiedzy. Zakończenie pracy z powyższym modułem fiszek, gwarantuje znajomość azjatyckich państw wraz z ich stolicami, dzięki czemu żadna klasówka ani krzyżówka nie będzie problemem.

Wymowa państw Azji

Ze względu na odmienność kontynentu azjatyckiego, część nazw wymawiamy inaczej niż zapisujemy, a możliwość odtwarzania dźwięku, ułatwia poznanie wymowy bez zbędnych poszukiwań. Oprócz prawidłowej pisowni, warto poznać sposób wymowy, aby nie popełniać gaf w towarzystwie.

Nauka państw Azji dla niepełnosprawnych

Fiszki mogą wykorzystywać także osoby niewidome z pomocą drugiej osoby, włączającej dźwięk oraz osoby głuchonieme, które skorzystają z dostępnego zapisu. Zastosowanie obu form zapisu pozwala na dostęp do większej grupy odbiorców.

Komentarze:

emilusia121994 napisał: 2013-04-01 16:05:20
Stolicą Izraela jest Jerozolima

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.