Jednostki masy i długości

 0    10 fiszek    agadaszczyszak
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie język polski Odpowiedź język polski
1 km - m
rozpocznij naukę
1000 m
1 m- cm
rozpocznij naukę
100 cm
1 m - dm
rozpocznij naukę
10 dm
1 m - mm
rozpocznij naukę
1000 mm
1 dm - cm
rozpocznij naukę
10 cm
1 cm - mm
rozpocznij naukę
10 mm
1 t - kg
rozpocznij naukę
1000 kg
1 kg - dag
rozpocznij naukę
100 dag
1 kg - g
rozpocznij naukę
1000 g
1 g - mg
rozpocznij naukę
1 000 mg

Waga i dystans

W tej lekcji znajdziesz jednostki masy i długości – ich skróty oraz wzajemne wartości. Nareszcie rozwiąże się tajemnica dziwnych jednostek masy używanych w przepisach kulinarnych, a i dystans wyścigów biegowych stanie się bardziej oczywisty. Przeliczanie jednostek już nie będzie problemem!

O jednostkach słów kilka

Kilogramy, tony, gramy i miligramy – to wszystko są jednostki wagi, z którym możemy się spotkać w życiu codziennym. Choć ich wartości z pozoru mogą wydać się proste do zapamiętania, to jednak nie raz kg pomiesza nam się z g, przez co wszystkie jednostki masy stracą swój sens. Jeżeli chodzi o jednostki długości, to wyróżniamy oczywiście metry, centymetry, kilometry... Ale na pewno decymetry są mniej znanymi jednostkami długości. Z fiszkami poznasz wszystkie jednostki długości i masy – zarówno te popularne, jak i te rzadziej używane.

1 tona – ile to kg?

Odpowiedź zarówno na to pytanie, jak i na każde inne typu: 1 dag – ile to g?, 1 dm – ile to cm? znajdziesz w tej lekcji. Pobierając naszą aplikację, będziesz mógł nie tylko na raz spróbować nauczyć się tych wszystkich wartości zawartych w lekcji jednostki masy i długości, ale też zaglądać do niej zawsze, kiedy zajdzie taka potrzeba. Jeśli chcesz, z Fiszkoteką możesz uczyć się też innych jednostek: Mila lądowa – tutaj dowiesz się więcej o mili lądowej, natomiast te lekcje: jednostki miary i jednostki w fizykologii zaznajomią Cię z jednostkami i ich symbolami.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.