everyday english (1/3)

 0    88 fiszek    tenthreeminute
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie
Odpowiedź

in the morning

at midday, at noon

po południu
rozpocznij naukę
in the afternoon

in the evening

at night

at midnight

w ciągu dnia
rozpocznij naukę
during the day

w ciągu tygodnia
rozpocznij naukę
during the week

at the weekend

w dzień powszedni
rozpocznij naukę
on a weekday

on weekdays

dwa tygodnie
rozpocznij naukę
two weeks, fortnight

month




przepraszam (gdy komuś przerywamy)
rozpocznij naukę
excuse me

przepraszam, słucham
rozpocznij naukę
pardon

przepraszam, przykro mi
rozpocznij naukę
I'm sorry

please

proszę (gdy coś komuś podajemy)
rozpocznij naukę
here you are

proszę bardzo
rozpocznij naukę
after you

Thank you very much

wielkie dzięki
rozpocznij naukę
thanks a lot, many thanks

naprawdę bardzo dziękuję
rozpocznij naukę
thank you very much indeed

come on!

No dalej! mów dalej!
rozpocznij naukę
go on!

proszę bardzo, słuchamy
rozpocznij naukę
go ahead

name, first name, forename

name, surname, family name, last name

drugie imię
rozpocznij naukę
middle name

nickname

nazwisko panieńskie
rozpocznij naukę
maiden name

imię i nazwisko
rozpocznij naukę
name, full name

Mój brat ma na imię Robert. Jego przyjaciele nazywają go Bob.
rozpocznij naukę
My brother's name's Robert. His friends call him Bob.

Czy to Clarke pisane przez 'e'?
rozpocznij naukę
Is that Clarke with an 'e'?

Nie, po prostu C-L-A-R-K. Bez 'e'
rozpocznij naukę
No, just C-L-A-R-K. No 'e'

Proszę czy mógłbyś to przeliterować
rozpocznij naukę
could you spell that, please

Oczywiście. To CLARK
rozpocznij naukę
Certainly. It's CLARK

Mam dziesięc lat
rozpocznij naukę
I'm ten years old

Kiedy są twoje urodziny
rozpocznij naukę
When is your birthday

Moje urodziny są w maju
rozpocznij naukę
My birthday is in May

Moje urodziny są 10 maja
rozpocznij naukę
My birthday is on 10 May. the tenth of May

Kiedy i gdzie się urodziłeś
rozpocznij naukę
When and where were you born

Urodziłem się 10 maja 2000 w Warszawie
rozpocznij naukę
I was born on 10 May 2000 in Warsaw

the day after tomorrow

przedwczoraj
rozpocznij naukę
the day before yesterday

season

in (the) spring

in (the) summer

in (the) autumn


in (the) winter

śniadanio-lunch
rozpocznij naukę
brunch

podwieczorek
rozpocznij naukę
afternoon tea, tea time, high tea

supper

snack



posiłek dwudaniowy
rozpocznij naukę
a two-course meal

pierwsze/ drugie danie
rozpocznij naukę
first / second course

zakąska, przystawka
rozpocznij naukę
starter

głowne danie
rozpocznij naukę
Main course

second helping

Proszę bardzo, nie ma za co
rozpocznij naukę
Not at all

Proszę bardzo, nie ma o czym mówić
rozpocznij naukę
Don't mention it

Proszę bardzo, cała przyjemność po mojej stronie
rozpocznij naukę
You are very welcome

Cała przyjemność po mojej stronie!
rozpocznij naukę
It's a/ my pleasure

Nie ma sprawy
rozpocznij naukę
No problem

That's ok, It's/That's all right

tak potocznie
rozpocznij naukę
yeah

skąd pochodzisz?
rozpocznij naukę
where do you come from?

Skąd jesteś?
rozpocznij naukę
Where are you from?

Jakiej jesteś narodowości?
rozpocznij naukę
What nationality are you? What's your nationality?

Jestem Polką
rozpocznij naukę
I'm Polish

Mój tata jest z pochodzenia anglikiem
rozpocznij naukę
My dad is of English origin

Jaki jest twój zawód?
rozpocznij naukę
What's your job/ occupation?

What do you do?

Pracuję w gazecie
rozpocznij naukę
I work for a newspaper

Jestem nauczycielką
rozpocznij naukę
I'm a teacher

Jaki jest twój adres
rozpocznij naukę
What's your address

Mój adres to ul. Zielona 5
rozpocznij naukę
My address is 5 green street

gdzie mieszkasz?
rozpocznij naukę
where do you live?

Mieszkam na ulicy zielonej 5
rozpocznij naukę
I live at 5 green street

jaki jest twój numer telefonu
rozpocznij naukę
what's your phone number

Mój numer telefonu to...
rozpocznij naukę
My phone number is...

Jaki jest kod pocztowy
rozpocznij naukę
What's the post code



Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.