Promocja 50% na megapacki na komórkach, żeby skorzystać zainstaluj aplikację ( / )

epoki historyczne, źródła historyczne

5  1    8 fiszek    olasek3103
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie język polski Odpowiedź język polski
prehistoria
rozpocznij naukę
do 3500 r.p.n.e.
starożytność
rozpocznij naukę
do 476r.
średniowiecze
rozpocznij naukę
do 1453r.
nowożytność
rozpocznij naukę
do 1918
czasy współczesne
rozpocznij naukę
do...
źródła historyczne
rozpocznij naukę
pisane niepisane
pisane
rozpocznij naukę
aktowe (dokumenty) opisowe
niepisane
rozpocznij naukę
budowle fotografie meble narzędzia monety nagrania dźwięków i obrazów oręż obrazy ubrania przekaz ustny pojazdy

Epoki historyczne – chronologia

Od prehistorii aż po dziś dzień. W zestawie zostały podane epoki po kolei oraz ramy czasowe epok, czyli przekrój czasowy trwania każdej z nich. Ale co to jest epoka? Stosunkowo niedawno nastąpiła periodyzacja, czyli umowny podział continuum czasowego, m.in. na epoki. Obecny podział na epoki historyczne wyróżnia pięć podstawowych ram czasowych, są to: prehistoria, starożytność, średniowiecze, nowożytność i trwające do dziś czasy współczesne.

Źródła historyczne i ich podział

W historii niezwykle istotne są źródła informacji, które dostarczają nam potrzebnej wiedzy o przeszłości. Dzielimy je na źródła historyczne pisane i niepisane, czego dowiecie się z tej lekcji. Zdecydowanie polecamy pogłębianie wiedzy z tych kręgów tematycznych, warto bowiem wiedzieć, kiedy nastąpiło wynalezienie pisma czy znać Daty panowania królów Polski. Jest to również idealna powtórka przed ważnym egzaminem i gwarantujemy, że nie zajmie ona dużo czasu.

Nie tylko epoki historyczne

Na naszej platformie posiadamy wiele ciekawych lekcji, do których możesz zajrzeć. Jeśli pozostaniemy przy historii, to szczególnie polecamy: daty historyczne z czasów II WŚ, ponieważ jest to wiedza podstawowa, którą każdy powinien znać. A może bardziej interesuje Cię geografia? Opracowaliśmy lekcję o nazwie odkrywcy geograficzni, w której zawarte zostały ciekawe informacje o najbardziej znanych geograficznych odkrywcach. Jeśli to Ci nie wystarcza, eksploruj samodzielnie! Zachęcamy także do tworzenia własnych lekcji i tym samym dzielenia się wiedzą z innymi użytkownikami. Zapraszamy!

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.