daty dwudziestolecia międzywojennego

5  1    7 fiszek    jejek196
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie język polski Odpowiedź język polski
traktat z rumunią
rozpocznij naukę
marzec 1921
mała konstytucja
rozpocznij naukę
20.02.1919
pokój ryski
rozpocznij naukę
18 marzec 1921
Rapallo pakt o współpracę Niemiec z ZSRR
rozpocznij naukę
kwiecień 1922
traktat w Locarno, nienaruszalność granic zachodnich
rozpocznij naukę
4 października 1925
Pakt Ribbentrop Mołotow
rozpocznij naukę
23 sierpień 1939
brak stosowania przemocy Niemców w stosunku do polaków
rozpocznij naukę
26 styczeń 1934

Dwudziestolecie międzywojenne – daty

20 lecie międzywojenne to okres przejściowy pomiędzy dwoma ogromnymi konfliktami w historii świata. Epoka ta trwała od zakończenia I wojny światowej w roku 1918 do rozpoczęcia II wojny światowej w 1939 roku. Był to czas kryzysu dawnych mocarstw i wzrostu nowych. Swoją pozycję jako hegemonii straciły Niemcy oraz Wielka Brytania, a swoją pozycję zaczęła budować Rosja oraz Stany Zjednoczone. Na gruzach dawnych imperiów powstały nowe państwa takie jak Ukraina, Czechosłowacja, Polska i Węgry. Część z nich okazała się nietrwała, a część utrzymała się przez całą epokę.

Poznaj najważniejsze daty!

Okres międzywojenny to wiele ważnych dat, które na pewno przydadzą się na sprawdzianach, czy maturze z historii. Nasza lekcja zawiera takie daty jak podpisanie małej konstytucji, pakt Ribbentrop - Mołotow, czy pokój ryski. Są to niezwykle ważne daty w historii, ponieważ przyczyniły się do stworzenia nowego porządku na świecie. Polecamy także inne nasze lekcje z historii: historia, daty - powtórka, najważniejsze daty z historii Polski oraz średniowieczne daty.

Jak uczyć się dat?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: z Fiszkoteką. Nasza innowacyjna metoda umożliwia zapamiętywanie w rekordowo krótkim czasie. Lekcji z naszej oferty można uczyć się na wiele sposobów. Do każdej fiszki dołączone są nagrania, podczas których możesz ćwiczyć razem z lektorem. To idealny sposób na naukę szczególnie dla słuchowców. Inteligentny System Powtórek pozwala na intuicyjne powracanie do przerobionego materiału, dzięki czemu szybko i skutecznie można odświeżyć sobie wiedzę. Z naszym system XX lecie międzywojenne nie będzie miało przed Tobą tajemnic. Dodatkowo możesz ściągać nagrania mp3 i uczyć się gdzie tylko zapragniesz: na spacerze, czy podczas drogi do szkoły.

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.