Dziesięć Przykazań Bożych

3.8  6    10 fiszek    Mimisia
ściągnij mp3 drukuj graj sprawdź się
 
Pytanie język polski Odpowiedź język polski
Przykazanie I
rozpocznij naukę
Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną
Przykazanie II
rozpocznij naukę
Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno
Przykazanie III
rozpocznij naukę
Pamiętaj, abyś dzień święty święcił
Przykazanie IV
rozpocznij naukę
Czcij ojca swego i matkę swoją
Przykazanie V
rozpocznij naukę
Nie zabijaj
Przykazanie VI
rozpocznij naukę
Nie cudzołóż
Przykazanie VII
rozpocznij naukę
Nie kradnij
Przykazanie VIII
rozpocznij naukę
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu
Przykazanie IX
rozpocznij naukę
Nie pożądaj żony bliźniego swego
Przykazanie X
rozpocznij naukę
Ani żadnej rzeczy, która jego jest

10 Przykazań Bożych – dekalog

Dekalog (dziesięć słów), czyli 10 Przykazań Bożych to zbiór podstawowych nakazów moralnych, obowiązujących pierwotnie wyznawców judaizmu, a następnie przyjęty przez chrześcijan. Według przekazu biblijnego tekst 10 Przykazań Bożych został zapisany w Księdze Wyjścia, po wcześniejszym podyktowaniu go przez Boga Mojżeszowi na górze Synaj. Mojżesz wygłosił treść 10 Przykazań Bożych, natomiast sam Bóg wyrył przykazana na dwóch kamiennych tablicach. Tekst 10 Przykazań Bożych rozpoczynają słowa „Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.”

10 Przykazań Bożych, nauka

Skoro wiesz już, co to jest dekalog, czas na poznanie jego dokładniej treści. Wszystkie Dziesięć Przykazań Bożych odnajdziesz w tym zestawie i za pomocą fiszek w krótkim czasie nauczysz się ich na pamięć. Nauka 10 Przykazań nie jest trudna, a pozostaje na całe życie. Jest również niezbędna, żeby przebrnąć przez podstawowe etapy nauki szkolnej. Przydaje się nie tylko na lekcjach religii, ale także na lekcjach języka polskiego. Współczesna wersja 10 Przykazań Bożych jest uproszczona, rytmiczna i tym samym bardzo prosta do nauczenia – z pewnością nie sprawi Ci żadnych problemów.

Religia wraz z Fiszkoteką

Na naszej stronie znajdziesz nie tylko 10 Przykazań Bożych, lecz dużo więcej różnorodnych lekcji, w tym również kilka o tematyce religijnej. Jeżeli akurat takie Cię interesują, to zachęcamy do zapoznania się z 7 Sakramentów Świętych, Prawdy Wiary Chrześcijańskiej oraz jedno z przykazań w rozbudowanej formie, tak żeby zostało w pełni zrozumiałe: Przykazanie miłości.

Komentarze:

-!-1-@-2 napisał: 2011-11-02 17:28:28
Bardzo przydatne

Musisz się zalogować, by móc napisać komentarz.